Wersja dla słabowidzących
Powiększ czcionkę za pomocą skrótu klawiszowego CTRL +, a pomniejsz za pomocą CTRL -
Godziny pracy Urzędu:
Poniedziałek - Piątek 7:30 - 15:30
Urząd Miejski
w Zdzieszowicach
Zakole Odry w Zdzieszowicach Bike Maraton Gmina Zdzieszowice Raj dla wędkarzy Zachód słońca

Powiat krapkowicki wprowadza Bon Ekologiczny!

Zastanawiasz się nad wymianą pieca lub chcesz się podłączyć do ciepłociągu? Teraz możesz dostać bon o wartości od 1 tys. do aż 3 tysięcy złotych. Wystarczy, że jesteś osobą fizyczną, bądź reprezentujesz wspólnotę mieszkaniową i złożysz wniosek w Starostwie Powiatowym w Krapkowicach. Nie musisz wykładać swoich pieniędzy i miesiącami czekać na ich zwrot. Bon otrzymasz jeszcze przed dokonaniem inwestycji!
W większości przypadków wnioski o dotację do zakupu pieców C.O, czy podłączenia do ciepłociągu ocenianie są dopiero po zakupie. To trudne o tyle, że po pierwsze trzeba pieniądze wyłożyć,a po drugie czekać kilka miesięcy.


Starostwo Powiatowe w Krapkowicach postanowiło cały system uprościć. Jeżeli już zdecydujemy się wymienić piec C.O, czy podłączyć do ciepłociągu - musimy złożyć wniosek. Jeżeli wszystko będzie właściwie wypełnione, już kolejnego dnia będziesz mógł podpisać umowę. Pieniądze wpłyną na konto w terminie do 14 dni! Całą procedurę kończy rozliczenie inwestycji po przeprowadzeniu zakup.
Mamy trzy rodzaje bonów - do zakupu pieców C.O do 30 kW, do zakupów piecu C.O powyżej 30 kW oraz na podłączenie do ciepłociągu - mówi starosta krapkowicki Maciej Sonik.


Osoby mające pytania dotyczące bonów mogą zgłaszać się pod numerem 77 40 74 324, bądź złożyć wizytę w krapkowickim starostwie w pokoju nr 112 . Wnioski o dotacje będzie można składać od 1 lutego. Formularz będzie dostępny na stronach internetowych oraz w Biurze Obsługi Klienta.

bon ekologiczny.png