Wersja dla słabowidzących
Powiększ czcionkę za pomocą skrótu klawiszowego CTRL +, a pomniejsz za pomocą CTRL -
Godziny pracy Urzędu:
Poniedziałek - Piątek 7:30 - 15:30
Urząd Miejski
w Zdzieszowicach
Zakole Odry w Zdzieszowicach Bike Maraton Gmina Zdzieszowice Raj dla wędkarzy Zachód słońca

Niewybuchy w Krępnej

Niecodzienne zgłoszenie otrzymali funkcjonariusze Straży Miejskiej w Zdzieszowicach podczas codziennego patrolu. W dniu 29 lutego 2016 roku kobieta poinformowała o znalezieniu niewypałów, pochodzących prawdopodobnie z okresu II wojny światowej. Znalezisko to umiejscowione ma być w miejscowości Krępna, na poboczu ul. Cegielnianej. W związku z powyższym niezwłocznie powiadomiono dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Krapkowicach, który z kolei poinformował specjalistyczny oddział jednostki saperskiej z Brzegu.

Udano się na miejsce zgłoszenia, gdzie niebezpieczne znalezisko odpowiednio zabezpieczono aż do czasu przybycia patrolu rozminowania.

Niewybuchy te prawdopodobnie znaleźli robotnicy wykonujący prace ziemne, które następnie podrzucili je na pobocze ul. Cegielnianej w Krępnej, stwarzając ogromne zagrożenie dla pobliskich mieszkańców oraz korzystającyc z drogi ....dzieci! Tym samym popisali się skrajną nieodpowiedzialnością, dlatego apelujemy o rozwagę i prosimy, aby o tego typu znaleziskach natychmiast informować odpowiednie służby ratunkowe wybierając numery alarmowe.

20160229_135456.jpeg 20160229_135511.jpeg 20160229_135529.jpeg

 

 

 

PDFProtokół z podjęcia przedmiotów wybuchowych i niebezpiecznych zgodnie ze zgłoszeniem