Wersja dla słabowidzących
Powiększ czcionkę za pomocą skrótu klawiszowego CTRL +, a pomniejsz za pomocą CTRL -
Godziny pracy Urzędu:
Poniedziałek - Piątek 7:30 - 15:30
Urząd Miejski
w Zdzieszowicach
Zakole Odry w Zdzieszowicach Bike Maraton Gmina Zdzieszowice Raj dla wędkarzy Zachód słońca

W zdzieszowickiej „Trójce” kultywują wielkanocne tradycje

Uczniowie startowali w trzech  kategoriach: klas I-II, III-IV i V-VI. Ich pracy przyglądały się i oceniały słynne w całej gminie kroszonkarki, nagrodzone na wielu konkursach: pani Magdalena Polaczek, pani Joanna Tomeczek, pani Karina Schmidt i pani Monika Malkusz. Podczas zdobienia jaj uczestnicy mogli liczyć na „dobre rady” ze strony  jury.  Wybór był trudny, bo wszystkie pisanki były piękne, każda miała w sobie to „coś”, co przyciągało wzrok oglądających.  Ostatecznie jury, po długich obradach zadecydowało o przyznaniu miejsc ex aequo.
W kategorii klas I-II - technika dowolna.  

I miejsce - Emilia Gembka z PSP nr 3 w Zdzieszowicach, Marta Galas z PSP nr 3 w Zdzieszowicach, Julia Dylewska z PSP w Januszkowicach, Viktoria Książko z PSP nr 2 w Zdzieszowicach, Weronika Sulik z PSP nr 1 w Zdzieszowicach.

II miejsce - Aleksandra Ochenkowska z PSP nr 3 w Zdzieszowicach, Bartosz Pluta z PSP nr 2 w Zdzieszowicach, Zuzanna Kamińska z PSP nr 2 w Zdzieszowicach, Aleksandra Maciak z PSP nr 1 w Zdzieszowicach, Krzysztof Kwoczała z PSP nr 1 w Zdzieszowicach.

III miejsce - Julia Matjas z PSP w Januszkowicach, Alicja Satora z PSP w Żyrowej, Natalia Drąg z PSP w Żyrowej, Szymon Szwinge z PSP w Żyrowej, Natalia Przeor z PSP w Krępnej, Emilia Kulpok z PSP w Krępnej, Wiktoria Królikowska z PSP w Krępnej.                    

W kategorii klas III-IV - technika rytownicza 
I miejsce - Emilia Fyrgut z PSP nr 3 w Zdzieszowicach, Julia Juźwin z PSP nr 3 w Zdzieszowicach, Brygida Rosoł z PSP w Żyrowej, Marta Sperling z PSP w Żyrowej,   Alicja Kurpas z PSP nr 1 w Zdzieszowicach.

II miejsce - Sharon Blacha z PSP w Żyrowej, Laura Szołtysek z PSP nr 1 w Zdzieszowicach, Natalia Gasz z PSP nr 1 w Zdzieszowicach, Rafał Maciołek z PSP nr 2 w Zdzieszowicach.

III miejsce - Zuzanna Antosiak z PSP nr 2 w Zdzieszowicach, Amelia Mróz z PSP w Januszkowicach, Aleksandra Błażewicz z PSP w Januszkowicach.

W kategorii klas V-VI - technika rytownicza
I miejsce - Amelia Stokłosa z PSP nr 2 w Zdzieszowicach, Aleksandra Konopka z PSP nr 3 w Zdzieszowicach
II miejsce - Anna Rygoł z PSP w Krępnej, Oliwia Haręża z PSP w Krępnej                     
III miejsce - Laura Borowska z PSP w Krępnej, Julia Sucha z PSP w Januszkowicach, Krystian Kampa z PSP w Januszkowicach.


Nad przebiegiem konkursu czuwały organizatorki: pani Irena Mikołajczyk i pani Bożena Bednarz. Wszyscy uczestnicy nagrodzeni zostali dyplomem i drobnym upominkiem wręczonym przez  panią Joannę Paciorek - Dyrektor Biura Administracyjno – Ekonomicznego Oświaty oraz pana Edwarda Paciorek - Przewodniczącego Rady Miejskiej w Zdzieszowicach.

krosz2016.jpeg