Wersja dla słabowidzących
Powiększ czcionkę za pomocą skrótu klawiszowego CTRL +, a pomniejsz za pomocą CTRL -
Godziny pracy Urzędu:
Poniedziałek - Piątek 7:30 - 15:30
Urząd Miejski
w Zdzieszowicach
Zakole Odry w Zdzieszowicach Bike Maraton Gmina Zdzieszowice Raj dla wędkarzy Zachód słońca

Sprzątamy tereny zielone

W dniu dzisiejszym tj. 18 marca 2016 r. Straż Miejska w Zdzieszowicach przeprowadziła pierwszą akcję z cyklu autorskiego programu - sprzątania terenów zielonych na terenie gminy Zdzieszowice. 

Dziś posprzątaliśmy teren u podnóża Góry Świętej Anny, tuż za "Starym Osiedlem" w Zdzieszowicach. W akcji swoją obecnością zaszczycili włodarze Zdzieszowic w osobach Pani Burmistrz Syblii Zimerman oraz zastępcy, Pana Artura Gasza. Wyzbierano około 30 worków foliowych, które następnie zostaną odebrane przez jednego ze sponsorów akcji tj. Związek Międzygminny "Czysty Region".

Po skończonej akcji jej uczestników odwiedził Pan Adrian Zimerman, który przeprowadził lekcję edukacyjną, po której został nagrodzony gromkimi brawami.

Na ręce dyrektora Szkoły Podstawowej w Żyrowej Pana Piotra Garbacza przekazano podarunki ufundowane przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska z Opola, które zostaną rozdane wśród uczestników akcji.

W ramach działań dzieci były zaopatrzone w rękawice ochronne ufundowane przez firmę P.P.H.U Bogmar Bogusława i Jolanta Bryczek z Bielska - Białej. 

Dzięki uprzejmości firmy Nordfolien Polska Sp. z o.o. z siedzibą w Zdzieszowicach nieczystości zebrano do worków foliowych ufundowanych przez tę firmę.