Wersja dla słabowidzących
Powiększ czcionkę za pomocą skrótu klawiszowego CTRL +, a pomniejsz za pomocą CTRL -
Godziny pracy Urzędu:
Poniedziałek - Piątek 7:30 - 15:30
Urząd Miejski
w Zdzieszowicach
Zakole Odry w Zdzieszowicach Bike Maraton Gmina Zdzieszowice Raj dla wędkarzy Zachód słońca

Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej - etap gminny

W dniu 22 marca br. w Publicznej Szkole Podstawowej w Krępnej odbyły się eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”. Turniej ten ma na celu popularyzowanie przepisów i kształtowanie umiejętności w zakresie ochrony ludności, ekologii, ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej. W szczególności służy popularyzowaniu wśród dzieci i młodzieży znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru, praktycznych umiejętności posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym, wiedzy na temat techniki pożarniczej, organizacji ochrony przeciwpożarowej oraz historii i tradycji ruchu strażackiego.

Turniej przeprowadził przedstawiciel Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Krapkowicach mł. bryg. Maciej Zając. W konkursie brali udział uczniowie ze szkół podstawowych z terenu naszej Gminy i Publicznego Gimnazjum w Zdzieszowicach.

W pierwszym etapie uczestnicy rozwiązywali testy zawierające pytania z zakresu działalności i historii straży pożarnej. Do finału zakwalifikowali się 4 uczniowie ze szkół podstawowych i 3 uczniów z gimnazjum.

Do eliminacji powiatowych, które odbędą się dnia 30 marca br. w Starostwie Powiatowym w Krapkowicach kwalifikują się zdobywcy pierwszego i drugiego miejsca z każdej grupy wiekowej.
W wyniku rozgrywki finałowej do eliminacji powiatowych zakwalifikowali się:

- w grupie szkół podstawowych:

1. Laura Borowska – PSP w Krępnej
2. Dorota Wilkowska – PSP w Januszkowicach

- w grupie gimnazjum:

1. Paweł Stosiek
2. Mateusz Ogiela.

Każdy uczestnik konkursu otrzymał dyplom oraz nagrodę książkową. Wszystkim uczestnikom gratulujemy!

Poniżej krótka fotorelacja z przebiegu konkursu.