Wersja dla słabowidzących
Powiększ czcionkę za pomocą skrótu klawiszowego CTRL +, a pomniejsz za pomocą CTRL -
Godziny pracy Urzędu:
Poniedziałek - Piątek 7:30 - 15:30
Urząd Miejski
w Zdzieszowicach
Zakole Odry w Zdzieszowicach Bike Maraton Gmina Zdzieszowice Raj dla wędkarzy Zachód słońca

Ogólnopolski Turniej Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego

Ogólnopolski Turniej Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego

ETAP GMINNY

11 kwietnia 2016r. w Publicznej Szkole Podstawowej Nr 2 w Zdzieszowicach odbył się etap gminny XXXIX Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. W tym roku startowały w nim jedynie 2 drużyny, jedna ze szkoły podstawowej (PSP 2 Zdzieszowice) i jedna gimnazjalna (PG Zdzieszowice). Zawodnicy rozwiązywali  dwa testy teoretyczne: ze znajomości przepisów ruchu drogowego (25 pytań) i ze skrzyżowań (10 pytań), wykazywali się znajomością zasad udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz praktycznej umiejętności poruszania się po miasteczku ruchu drogowego i radzenia sobie na torze przeszkód. Drużyna szkoły podstawowej wystąpiła w składzie: Weronika Kołakowska, Magdalena Ogrodnik, Tomasz Jacheć (uczniowie klasy VI) i Marek Pluta (uczeń klasy V) (oraz zawodnik rezerwowy – Patryk Zapart) zajęli I miejsce drużynowo i przeszli tym samym do etapu powiatowego (dla powiatu  krapkowickiego). Indywidualnie I miejsce zajął Tomasz Jacheć.

ETAP POWIATOWY

23 kwietnia 2016r. odbył się etap powiatowy. Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 2 w Zdzieszowicach była zarówno gospodarzem jak i uczestnikiem (jako zwycięzca w gminie Zdzieszowice) zawodów. Szkoła gościła u siebie pozostałe zwycięskie drużyny zawodów gminnych szkół podstawowych i gimnazjów z powiatu krapkowickiego, a mianowicie: PSP nr 5 z Krapkowic, PSP nr 2 z Gogolina  oraz PG z Gogolina, PG Dwujęzycznego z Krapkowic oraz PG ze Zdzieszowic. Tak jak w etapie gminnym, uczniowie zmierzyli się z testami teoretycznymi,  szkoły podstawowe i gimnazja –   25 pytań z zakresu przepisów ruchu drogowego i 10 skrzyżowań. Następnie odpowiadali  na pytania  z zasad udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. W części praktycznej zawodnicy wykazali się umiejętnością poruszania się po miasteczku  ruchu drogowego i po rowerowym torze przeszkód.

W kategorii szkół podstawowych:

 drużyna Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 2 w Zdzieszowicach w składzie: Weronika Kołakowska, Magdalena Ogrodnik, Tomasz Jacheć (uczniowie klasy VI) i Patryk Zapart (uczeń klasy V), zajęła I miejsce drużynowo.

II miejsce zajęła drużyna z PSP nr 5 z Krapkowic (w składzie: Patrycja Mendelowska, Kacper Los, Łukasz Jacków, Wiktoria Kansy),

a III miejsce zajęła drużyna z PSP nr 2 w Gogolinie (w składzie: Dawid Sojka, Szymon Malec, Bernadeta Mager, Wiktoria Simon).  

Indywidualnie w kategorii szkół podstawowych w zawodach:

Magdalena Ogrodnik (PSP nr 2 Zdzieszowice) -  I miejsce,

Tomasz Jacheć (PSP nr 2 Zdzieszowice) -  II miejsce

i Weronika Kołakowska (PSP nr 2 Zdzieszowice) -  III miejsce.

W kategorii gimnazjów

I miejsce zajęła drużyna z PG Zdzieszowice (w składzie: Wiktoria Adamska,  Adam Obstoj, Estera Paterok),  

II miejsce PG Krapkowice ( w składzie: Jakub Bartkowski, Borys Kopeć, Paweł Sniegon),

 a III miejsce drużyna z PG Gogolin (w składzie: Denis Ogiela, Adam Mnich, Teresa Radajewska).

Indywidualnie w kategorii gimnazjów w zawodach:  

Adam Obstoj (PG Zdzieszowice) - I miejsce,

Jakub Bartkowski (PG Krapkowice) – II miejsce

i Estera Paterok  (PG Zdzieszowice) – III miejsce.

Zwycięskie drużyny ze szkoły podstawowej (PSP nr 2 w Zdzieszowicach) i gimnazjum (PG Zdzieszowice) przeszły tym samym do wojewódzkiego etapu turnieju (dla województwa opolskiego), który odbędzie się 21 maja 2016r. w Krośnicy.

Trzymamy za Was mocno kciuki.