Wersja dla słabowidzących
Powiększ czcionkę za pomocą skrótu klawiszowego CTRL +, a pomniejsz za pomocą CTRL -
Godziny pracy Urzędu:
Poniedziałek - Piątek 7:30 - 15:30
Urząd Miejski
w Zdzieszowicach
Zakole Odry w Zdzieszowicach Bike Maraton Gmina Zdzieszowice Raj dla wędkarzy Zachód słońca

Kontynuacja akcji "Sprzątamy tereny zielone - dzień bez śmiecenia w Zdzieszowicach"

W dniach od 10 do 12 maja 2016 r. Straż Miejska w Zdzieszowicach bedzie kontynuowała rozpoczetą w marcu br. akcję pod nazwą "Sprzątamy tereny zielone".

W ramach współpracy z firmą Rekopol - organizatorem ogólnopolskiej akcji pod nazwą "Dzień bez śmiecenia" - firma ta postanowiła objąć patronatem również nasze miasto.

Uczniowie klas VI Szkół Podstawowych w Zdzieszowicach wraz z dyrekcją, nauczycielami, radnymi Rady Miejskiej, przewodniczącymi zarządu osiedli oraz władzami miasta, będą sprzątali tereny zielone. 

Po skończonej akcji zostanie zorganizowane wspólne ognisko połączone z pieczeniem kielbasek, które zostało ufundowane przez Zarząd Osiedla, Radnych Rady Miejskiej oraz Piekarnię Państwa Malgorzaty i Ireneusza Okońskich z Gogolina.

W ramach podziękowania na ręce Dyrekcji Szkół Podstawowych zostaną wręczone drobne upominki ufundowane przez sponsorów:

1. Zakłady Koksownicze "ArcelorMittal"

2. Rekopol - organizację odzysku opakowań w Warszawie

O czyste ręce i bezpieczeństwo prac w czasie sprzątania zadbała firma  JS GLOVES z Milanówka - fundator rękawic ochronnych.

Pojemne worki, w które będą zbierane odpady, ufundowała firma NORDFOLIEN ze Zdzieszowic.

Zebrane odpady zostaną odebrane nieodpłatnie przez Stowarzyszenie "Czysty Region" z siedzibą w Kędzierzynie - Koźlu, którego przedstawiciel w dniu 12 maja 2016 r. przeprowadzi pogadankę na temat własciwej segregacji odpadów z wszystkimi uczniami biorącymi udział w naszej akcji.

Współorganizatorom, sponsorom, dyrekcji szkół, nauczycielom, dzieciom, władzom oraz wszystkim zaproszonym gościom z góry serdecznie dziękujemy.