Wersja dla słabowidzących
Powiększ czcionkę za pomocą skrótu klawiszowego CTRL +, a pomniejsz za pomocą CTRL -
Godziny pracy Urzędu:
Poniedziałek - Piątek 7:30 - 15:30
Urząd Miejski
w Zdzieszowicach
Zakole Odry w Zdzieszowicach Bike Maraton Gmina Zdzieszowice Raj dla wędkarzy Zachód słońca

Piknik Rodzinny 2016r.

Celem zabawy była integracja rodzin ze środowiskiem oraz propagowanie dobrych wzorców wspólnego rodzinnego spędzania czasu wolnego.

W ramach realizacji Gminnego Programu Wspierania Rodziny w Gminie Zdzieszowice, w dniu 17.06.2016r. Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Zdzieszowicach po raz czwarty zorganizował Piknik Rodzinny. Współorganizatorem imprezy plenerowej był Zarząd Osiedla Akacjowa-Zielona. Patronat nad piknikiem objął Burmistrz Zdzieszowic Pani Sybila Zimerman. Celem zabawy była integracja rodzin ze środowiskiem oraz propagowanie dobrych wzorców wspólnego rodzinnego spędzania czasu wolnego.
Pierwszym punktem zabawy były tradycyjnie zawody sportowe przygotowane przez pracowników Domu Dziennego Pobytu "Jarzebina", w których każdy uczestnik mógł wygrać atrakcyjne nagrody m.in. maskotki wykonane przez panie z Domu Dziennego Pobytu „Jarzębina”, karnety na Zjeżdżalnię Grawitacyjną na Górze św. Anny, karnety do wykorzystania w Ośrodku Wypoczynkowym Rueda w Januszkowicach, zaproszenia na lody, pizzę i kręgle.

zawody.jpegzawody sportowe.jpeg

Strażacy Ochotniczej Straży Pożarnej z Januszkowic przyjechali dwoma wozami bojowymi. Dzieci mogły zapoznać się ze sprzętem ratowniczym i gaśniczym. Największą frajdę sprawiła dzieciom kurtyna wodna stworzona przez strażaków.

ratownictwo.jpegstrażacy.jpeg

Stadnina Koni Wilde-West z Rozwadzy zaprezentowała konie. Ponadto dzieciom zastała przybliżona tematyka jeździectwa i hipoterapii.

konie.jpeg

Panie malujące dziecięce buźki i włosy miały pełne ręce roboty gdyż chętnych nie brakowało, aż do zakończenia imprezy.

malowanie buziek.jpegmalowanie włosów.jpeg

Dzieci mogły wykazać się talentami plastycznymi podczas konkursu plastycznego „Moje wymarzone wakacje z rodziną” gdzie również każdy z uczestników otrzymał atrakcyjną nagrodę.

konkurs plastyczny.jpeg

.Występ Mażoretek cieszył się dużym zainteresowaniem.

mażoretki.jpeg mażoretki 3.jpeg

Zarówno chłopcy jak i dziewczynki oblegali policjantów którzy przyjechali oznakowanym radiowozem.

policja 2.jpegpolicja 1.jpeg

Oprawę muzyczną imprezy zapewnił Pan Tomasz z zespołu Extrim znany rodzicom z zajęć prowadzonych w przedszkolach. Ośrodek przygotował również w tym roku darmowy poczęstunek, można było skosztować gorącej kiełbaski z grilla oraz napić się zimnych napojów.
 

Pracownicy Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej dziękują z całego serca wszystkim ludziom dobrej woli, dzięki którym możliwe było zorganizowanie Pikniku Rodzinnego, zapewnienie poczęstunku, nagród oraz wszelkich atrakcji uczestnikom zabawy. Szczególne słowa podziękowania należą się zwłaszcza grupie wolontariuszy zorganizowanej przez Pana Radzimira Burzyńskiego i grupie wolontariuszy zorganizowanej przez Pana Krzysztofa Molfę z Arcelor Mittal Poland. Okazali oni wielką pomoc i zaangażowanie zarówno podczas przygotowań jak i podczas samej imprezy.

Alina Tomaszewska
Zastępca Kierownika
MGOPS w Zdzieszowicach