Wersja dla słabowidzących
Powiększ czcionkę za pomocą skrótu klawiszowego CTRL +, a pomniejsz za pomocą CTRL -
Godziny pracy Urzędu:
Poniedziałek - Piątek 7:30 - 15:30
Urząd Miejski
w Zdzieszowicach
Zakole Odry w Zdzieszowicach Bike Maraton Gmina Zdzieszowice Raj dla wędkarzy Zachód słońca

W piątek świętowaliśmy Dzień Seniora

W dniu 07.10.2016r. po raz trzeci odbyły się obchody Gminnego Dnia Seniora pod honorowym patronatem Pani Burmistrz - Sybili Zimerman. Uroczystość została zorganizowana przez Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Zdzieszowicach przy współpracy z Miejską i Gminną Biblioteką Publiczną w Zdzieszowicach i Miejsko-Gminnym Ośrodkiem Kultury Sportu i Rekreacji w Zdzieszowicach. Tematem przewodnim tegorocznego spotkania były podróże.
Po uroczystej mszy św. w intencji Seniorów w kościele Parafialnym p/w św. Antoniego, zaproszono wszystkich gości do obejrzenia przygotowanego programu w Sali Widowiskowo-Kinowej oraz słodki poczęstunek.

dzień seniora.jpeg

Dzieci z Zespołu ”Złote Łany”  - przedszkolny zespół ludowy z Publicznego Przedszkola nr 6 w Zdzieszowicach zabrały wszystkich zaproszonych gości w taneczną podróż min. do Krakowa i na Kujawy, wystąpiły pod kierunkiem Pani Joanny Kwiatek i Pani Elżbiety Nagle.

dzieci 1.jpeg

dzieci 2.jpeg

Samanta Ogorzałek, uczennica pierwszej klasy szkoły podstawowej nr 1 w Zdzieszowicach wzruszyła Seniorów wykonując piosenkę „Dziewczynka z zapałkami”.

dziewczynka.jpeg

Kolejnym gościem była Pani Natalia Barczyk – dziennikarz Gazety Wyborczej, osoba bardzo aktywnie udzielająca się w wielu stowarzyszeniach. Pani Natalia podzieliła się z gośćmi wrażeniami z podróży na Litwę.

natalia 1.jpeg

Natalia 3 .jpeg

Po podróży na Litwę wszyscy zgromadzeni za sprawą Pana Adama Hyjka znaleźli się w jakże pięknych regionach Polski, na Podlasiu i Łowiczu. Pan Adam od 30 lat jest nauczycielem geografii w Zdzieszowicach. Wychował kilka pokoleń turystów, fotografów, sportowców. Zdjęcia prezentowane przez Pana Adama zachwyciły gości.

łowicz 1.jpeg

łowicz 2.jpeg

W muzyczną podróż do krainy ballad goście zostali zabrani przez Braci Piotra i Adama Obstoj i Karolinę. Młodzi artyści mieli okazję wystąpić min. na Dniach Zdzieszowic, w Konsulacie Niemieckim w Opolu. Ich występy uświetniały uroczystości szkolne.

adam2.jpeg

Ostatnim punktem programu był występ Alicji Szaforz-Gabor i Krzysztofa Gabor, małżeństwa które połączyła nie tylko ale przede wszystkim wspólna pasja do muzyki. Wykonawcy zaprezentowali program kabaretowy który rozbawił całą publiczność do łez.

alicja.jpeg

alicja 1.jpeg

W kawiarence obok sali widowiskowej goście mogli poczęstować się kawą i ciastem A także obejrzeć wystawę zdjęć z podróży seniorów biorących udział w zajęciach Domu Dziennego Pobytu „Stokrotka” i „Jarzębina”.

Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Zdzieszowicach pragnie gorąco podziękować wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowanie uroczystości, zarówno współorganizatorom, jak i artystom dzięki którym ten dzień stał się wyjątkowy.