Wersja dla słabowidzących
Powiększ czcionkę za pomocą skrótu klawiszowego CTRL +, a pomniejsz za pomocą CTRL -
Godziny pracy Urzędu:
Poniedziałek - Piątek 7:30 - 15:30
Urząd Miejski
w Zdzieszowicach
Zakole Odry w Zdzieszowicach Bike Maraton Gmina Zdzieszowice Raj dla wędkarzy Zachód słońca

Jabłko zamiast ...

Publiczne Gimnazjum im Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Zdzieszowicach od wielu lat należy do Ogólnopolskiej Sieci Szkół Promujących Zdrowie. W związku z tym podejmuje co roku szereg działań związanych z  szeroko pojętą profilaktyką.

W ostatnim tygodniu października, w związku z obchodzonym Dniem Walki z Otyłością w naszym gimnazjum odbyła się akcja rozdawania jabłek, zorganizowana i przeprowadzona  przez klasy 2a i 2e, a koordynowana przez opiekuna Zespołu Promocji Zdrowia panią Lidię Rabiak – Adamską.

Celem akcji było zwrócenie uwagi uczniów na problem otyłości, nieprawidłowego odżywiania się i spadku aktywności fizycznej wśród młodzieży. W holu głównym szkoły pojawiły się niezbędne informacje związane z akcją. Wychowawcy klas otrzymali materiały, które pozwolą im jeszcze wrócić do problemu na godzinach z wychowawcą i które będą mogli wykorzystać w czasie spotkań z rodzicami. Akcja spotkała się z bardzo dużym zainteresowaniem i ciepłym przyjęciem. Wielu uczniów, nauczycieli i pracowników zamiast słodkiej przekąski wybrało zdrowe jabłko. Zamierzamy w przyszłości powtórzyć akcję i poszerzyć ją o warzywa.

                                                                                                             Lidia  Rabiak – Adamska

ZPZ 1.jpeg ZPZ 2.jpeg ZPZ 3.jpeg ZPZ 4.jpeg ZPZ 5.jpeg