Wersja dla słabowidzących
Powiększ czcionkę za pomocą skrótu klawiszowego CTRL +, a pomniejsz za pomocą CTRL -
Godziny pracy Urzędu:
Poniedziałek - Piątek 7:30 - 15:30
Urząd Miejski
w Zdzieszowicach
Zakole Odry w Zdzieszowicach Bike Maraton Gmina Zdzieszowice Raj dla wędkarzy Zachód słońca

Młodzieżowa Rada Miejska z wizytą u Marszałka Województwa Opolskiego

Przedstawiciele Młodzieżowej Rady Miejskiej - uczniowie Zespołu Szkół im. Jana Pawła II i Publicznego Gimnazjum im. Kard. Stefana Wyszyńskiego, 12 grudnia 2016r. wzięli udział w spotkaniu inauguracyjnym powołanie Forum Młodzieżowego. Ma być to organ konsultacyjny dla samorządu województwa opolskiego stworzony w ramach projektu „Damy radę! Mamy Radę!”,

Obecny na spotkaniu Marszałek Województwa Pan Andrzej Buła, dyskutując z zaproszoną młodzieżą zwrócił szczególną uwagę na potrzeby młodych ludzi w regionie.

Forum Młodzieżowe zrzeszać ma przedstawicieli rad  oraz liderów młodzieżowych, działających na terenie naszego województwa. Będą oni uczestniczyć w konsultowaniu przyjmowanych dokumentów dotyczących młodzieży, jak również inicjować wdrażanie rozwiązań w zakresie polityki młodzieżowej. Co istotne Marszałek mówił także o stworzeniu Budżetu Obywatelskiego dla młodych, co pozwoli im w pełni zrealizować swoje pomysły i aktywnie włączy do działania.

W trakcie spotkania Radni Młodzieżowej Rady wyrazili chęć powołania Młodzieżowego Sejmiku Wojewódzkiego.

Nasi zdzieszowiccy Radni zabrali głos na temat szczegółowych zasad wyboru członków oraz funkcjonowania forum, którego powołanie planuje się na styczeń 2017r.

W ramach projektu fundacji Europa Iuvenis realizowane będą szkolenia, warsztaty oraz wymiana międzynarodowa o czym wkrótce poinformujemy!

Opiekun Młodzieżowej Rady Miejskiej

z Zespołu Szkół im. Jana Pawła II

Małgorzata Wenszka

DSCN7002.jpeg DSCN7003.jpeg DSCN7005.jpeg DSCN7006.jpeg DSCN7008.jpeg DSCN7009.jpeg