Wersja dla słabowidzących
Powiększ czcionkę za pomocą skrótu klawiszowego CTRL +, a pomniejsz za pomocą CTRL -
Godziny pracy Urzędu:
Poniedziałek - Piątek 7:30 - 15:30
Urząd Miejski
w Zdzieszowicach
Zakole Odry w Zdzieszowicach Bike Maraton Gmina Zdzieszowice Raj dla wędkarzy Zachód słońca

Zdzieszowiccy tancerze zwycięzcami!

W końcem stycznia 2017 roku na hali Gorce w Nowym Targu odbył się VIII Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego o Puchar prof. Mariana Wieczystego w kategoriach Senior i Hobby. Widzowie w ciągu całego dnia obejrzeli w sumie 140 występów, w którym zaprezentowano tańce standardowe, latynoamerykańskie, tańce Polskie oraz Show Dance.
Zdzieszowicka para turniejowa stanęła dwa razy na pierwszym miejscu – za tańce LATIN (samba, cha-cha, rumba, passo doble i jive) oraz tańce Polskie (kujawiak i mazur). Na zakończenie  Wieczornej Gali zatańczyli dynamiczne SHOW DANCE podczas, którego zaprezentowali połączenie tańca Towarzyskiego, Narodowego i Regionalnego. Przy wielkich owacjach w czasie trzech minut Ania i Piotr odtańczyli: oberka, mambo, mazura, tango i trudne ewolucje góralskich podskoków a wszystko to do muzyki Golców.
Dla par turniejowych udział w tym wydarzeniu to oddanie chołdu i pamięci prekursorowi tańca w Polsce. To Profesor Marian Wieczysty nadał kierunek i kształcił dzisiejszych nauczycieli tańca, którzy kontynuują ugruntowaną wielkią pracę z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi w kraju i zagranicą. Rosną kolejne pokolenia i niewolno zapominać o człowieku, który dał zaczyn tak mocny i trwały, aby ruch taneczny mógł się rozwijać w dobrym kierunku.
Na parkiecie zaprezentowali się tancerze z Podhala, Pomorza, Wielkopolski, Mazowsza, Warmii i Mazur, Małopolski i Śląska. Turnej Wieczystego znakomicie od lat prowadzi Grzegorz Gargula – choreograf, sędzia, trener i doskonały konferansjer. Zmagania par w poszczególnych kategoriach wiekowych oceniało siedmiu sędziów. Charakterystyczną cechą tego turnieju jest sposób przeprowadzania rywalizacji, ponieważ we wszystkich kategoriach wiekowych rywalizacja oceniana jest w każdym tańcu osobno przez wszystkie rundy oraz w finałach również. W związku z tym możliwe są różne składy par w finałach, ale to nie zmienia faktu, że WIELKI PUCHAR PROFESORA otrzymuje para, która zatańczy najlepiej.  

Nowotarski turniej, choć gromadzi tancerzy rywalizujących o jak najwyższe pozycje, ma też charakter towarzyski. Spotykają się na nim znajome pary, a dla wielu z nich to nie wynik, a możliwość występu przed sympatyczną publicznością to najważniejszy cel. Tym bardziej, że nowotarska publiczność należy do życzliwych - tu początkujący adepci sztuki tańca otrzymują takie same brawa i owacje jak zawodowi tancerze.

Dla widowni turniej to okazja, żeby posłuchać dobrej, tanecznej muzyki serwowanej przez DJ Jerry (Jarosława Michałka z Krakowa), zobaczyć świetnych tancerzy, a dla pań, żeby podziwiać piękne kreacje tancerek bo przecież mamy KARNAWAŁ!

Tekst: Luks "Rospondek"

Fotorelacja z Turnieju:

foto Wieczysty 2016.jpeg

IMG_0155.jpeg

IMG_0190.jpeg

IMG_0215.jpeg

IMG_0225.jpeg

IMG_0294.jpeg

IMG_0298.jpeg

IMG_0351.jpeg