Wersja dla słabowidzących
Powiększ czcionkę za pomocą skrótu klawiszowego CTRL +, a pomniejsz za pomocą CTRL -
Godziny pracy Urzędu:
Poniedziałek - Piątek 7:30 - 15:30
Urząd Miejski
w Zdzieszowicach
Zakole Odry w Zdzieszowicach Bike Maraton Gmina Zdzieszowice Raj dla wędkarzy Zachód słońca

II sesja Młodzieżowej Rady Miejskiej w Zdzieszowicach

W dniu 7 lutego 2017 r. o godz. 15:00 w sali narad Urzędu Miejskiego odbyła się II sesja MRM. Z młodzieżą spotkała się Burmistrz Sybila Zimerman, Przewodniczący Rady Edward Paciorek oraz Karol Kowalski - Przewodniczący Komisji Oświaty i jednocześnie opiekun MRM.

Przewodnicząca Rady Dżesika Sazońska złożyła sprawozdanie z działalności międzysesyjnej Rady Młodzieżowej, zwracając szczególną uwagę na przystąpienie do projektu "Damy radę! Mamy Radę!" - to pilotażowy program rozwoju młodzieżowych rad gmin z powiatów Województwa Opolskiego. Podkreśliła fakt wyłonienia naszych przedstawicieli do Wojewódzkiego Forum Młodzieżowego - Joanny Hryczyńskiej i Kacpra Mackiewicza, którzy odebrali gratulacje od Władz Gminy.

Wśród głównych celów MRM jest reprezentowanie interesów młodzieży oraz zapewnienie im aktywnego uczestnictwa w życiu publicznym, aby było to w pełni możliwe, powołano dwie komisje: Komisję Kultury Młodzieżowej Rady:Przewodnicząca Joanna Hryczyńska oraz Komisję Sportu Młodzieżowej Rady: Przewodniczący Dariusz Sitko.

Na sesji obecny był Pan Krzysztof Molfa, który zaproponował MRM współpracę przy organizacji koncertu charytatywnego, co przyjęto jednogłośnie do realizacji. Radni podjęli decyzję o nawiązaniu współpracy z MRM w Kędzierzynie-Koźlu.

W dalszej części spotkania przeprowadzona została dyskusja dotycząca potrzeb młodzieży, a pretekstem były wyniki ankiety przeprowadzonej wśród uczniów Zespołu Szkół im. Jana Pawła II, opracowane przez Natalię Koptoń.

Już w marcu Młodzieżową Radę czeka udział w kolejnych szkoleniach min. na temat specyficznych zadań realizowanych przez Gminę Zdzieszowice oraz warsztaty "Damy radę! Mamy Radę!"

Małgorzata Wenszka
opiekunka MRM
Zespołu Szkół im. Jana Pawła II
w Zdzieszowicach

DSCN7192.jpeg   DSCN7193.jpeg   DSCN7194.jpeg   DSCN7196.jpeg