Wersja dla słabowidzących
Powiększ czcionkę za pomocą skrótu klawiszowego CTRL +, a pomniejsz za pomocą CTRL -
Godziny pracy Urzędu:
Poniedziałek - Piątek 7:30 - 15:30
Urząd Miejski
w Zdzieszowicach
Zakole Odry w Zdzieszowicach Bike Maraton Gmina Zdzieszowice Raj dla wędkarzy Zachód słońca

II Wojewódzki Przegląd Gimnazjalnych Zespołów Teatralnych – Teatralia Opolskie 2017

15 marca 2017 roku o godz. 10 w sali widowiskowej  MGOKSiR w Zdzieszowicach odbędzie się II Wojewódzki Przegląd Gimnazjalnych Zespołów Teatralnych Teatralia Opolskie 2017, objęty Honorowym Patronatem Kuratora Oświaty w Opolu oraz Burmistrza MiG Zdzieszowice. 

Jego pomysłodawcą i organizatorem jest Publiczne Gimnazjum im. Kard. S. Wyszyńskiego w Zdzieszowicach.

Zgodnie z założeniem organizatorów, konkurs ten wpisał się nie tylko w tradycję szkoły, ale także jest czynnikiem promującym miasto i gminę Zdzieszowice w województwie opolskim.

Celem nadrzędnym tego przedsięwzięcia edukacyjno – wychowawczego jest zachęcenie młodzieży gimnazjalnej województwa opolskiego do czynnego udziału w szkolnych pozalekcyjnych zajęciach artystycznych o charakterze artystycznym oraz propagowanie małych form teatralnych, wyzwalających innowacyjność i kreatywność, w których gimnazjaliści są pełnoprawnymi i wszechstronnymi twórcami.

W Teatraliach Opolskich 2017 wystąpią 4 zespoły teatralne z gimnazjów Opolszczyzny: Kędzierzyna - Koźla, Komprachcic, Nysy i Zdzieszowic.

Ich spektakle oceniać będzie profesjonalne jury, których członkowie to znani w województwie opolskim animatorzy ruchu artystycznego.

teatralia.jpeg