Wersja dla słabowidzących
Powiększ czcionkę za pomocą skrótu klawiszowego CTRL +, a pomniejsz za pomocą CTRL -
Godziny pracy Urzędu:
Poniedziałek - Piątek 7:30 - 15:30
Urząd Miejski
w Zdzieszowicach
Zakole Odry w Zdzieszowicach Bike Maraton Gmina Zdzieszowice Raj dla wędkarzy Zachód słońca

„Młodzieżowe COOL” czyli projekt Młodzieżowej Rady Miejskiej w Zdzieszowicach

W ramach Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego, Młodzieżowi Radni opracowali i zgłosili do programu własny projekt. Aby zgłosić swój pomysł, radni uzyskali zgodę Burmistrz Zdzieszowic, Pani Sybili Zimerman.

Projekt „Młodzieżowe COOL” dotyczy rozbudowy i renowacji już istniejącego w Zdzieszowicach skateparku oraz zagospodarowanie przestrzeni wokół. Stworzenie odpowiedniej infrastruktury z ławkami, stolikami i miejscem na ognisko czy organizację pikniku młodzieżowego. Zrealizowanie zadania rozwiąże także problem zbyt dużej ilości osób korzystających z pojedynczej rampy, co jest niebezpieczne i zagraża użytkownikom.

Inicjatywa zwraca uwagę na młodzież, która tak naprawdę nie ma miejsca, w którym mogłaby się spotykać w wolnych chwilach, przy okazji aktywnych form wypoczynku. W przyszłości miejsce może być wykorzystane jako kultowe miejsce spotkań-centrum młodzieżowe.

10 marca 2017 r. projekt został wysłany do Urzędu Marszałkowskiego w Opolu. Jeżeli przejdzie pomyślnie weryfikację, następnym krokiem będzie głosowanie mieszkańców powiatu krapkowickiego.

W trakcie pisania wniosku młodzi radni z Publicznego Gimnazjum im. Kard. Stefana Wyszyńskiego i młodzież Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Zdzieszowicach aktywnie współpracowali. To była prawdziwa obywatelska burza mózgów!

Małgorzata Wenszka

Opiekunka Młodzieżowej Rady Miejskiej
Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Zdzieszowicach

DSCN7283.jpeg   DSCN7239.jpeg   DSCN7236.jpeg   DSCN7279.jpeg   DSCN7280.jpeg