Wersja dla słabowidzących
Powiększ czcionkę za pomocą skrótu klawiszowego CTRL +, a pomniejsz za pomocą CTRL -
Godziny pracy Urzędu:
Poniedziałek - Piątek 7:30 - 15:30
Urząd Miejski
w Zdzieszowicach
Zakole Odry w Zdzieszowicach Bike Maraton Gmina Zdzieszowice Raj dla wędkarzy Zachód słońca

Międzypowiatowe Konfrontacje Teatralne

23 marca w godzinach od 10:00 do 15:00, w zdzieszowickim kinie „Odrodzenie” odbędą się Międzypowiatowe Konfrontacje Teatralne. W szranki staną zespoły z trzech powiatów: strzeleckiego, kędzierzyńsko-kozielskiego i krapkowickiego. 

Impreza objęta jest honorowym patronatem Starostwa Krapkowickiego oraz Burmistrza MiG Zdzieszowice. Łącznie wystąpi 10 zespołów. Naszą szkołę reprezentować będą 4 zespoły teatralne.

Już od 7 lat w naszej szkole odbywają się Szkolne Konfrontacje Teatralne. W tę imprezę zaangażowana jest cała społeczność uczniowska, nauczyciele i rodzice.

Jesteśmy szkołą z oddziałami integracyjnymi, uczą się tu dzieci ze specyficznymi trudnościami edukacyjnymi. Zabawa w teatr pozwoliła im uwierzyć we własne siły i możliwości, znaleźć miejsce w zespole rówieśników. Dlatego w tym roku postanowiliśmy zorganizować Międzypowiatowe Konfrontacje Teatralne.

Celem tego przedsięwzięcia jest pobudzanie wrażliwości poetyckiej i aktywności twórczej w dziedzinie recytacji i sztuki aktorskiej, kształtowanie szeroko rozumianej kultury słowa oraz doskonalenie warsztatowych umiejętności recytatorskich i teatralnych uczestników.

grafi_powiat_teatr.jpeg