Wersja dla słabowidzących
Powiększ czcionkę za pomocą skrótu klawiszowego CTRL +, a pomniejsz za pomocą CTRL -
Godziny pracy Urzędu:
Poniedziałek - Piątek 7:30 - 15:30
Urząd Miejski
w Zdzieszowicach
Zakole Odry w Zdzieszowicach Bike Maraton Gmina Zdzieszowice Raj dla wędkarzy Zachód słońca

Światowy Dzień Wody

22 marca, na całym świecie obchodzony jest Światowy Dzień Wody. Z tej okazji Spółka Wodociągi i Kanalizacja w Zdzieszowicach wraz z Burmistrzem Zdzieszowic Panią Sybilą Zimerman, zorganizowała zajęcia dla przedszkolaków z Publicznego Przedszkola nr 6 w Zdzieszowicach oraz dla gimnazjalistów z Publicznego Gimnazjum w Zdzieszowicach.

Prezes Zarządu Pani Izabela Bielka wraz z pracownikami przybliżali pracę wodociągów. Specjalnym gościem był przedstawiciel Właściciela Spółki – Gminy Zdzieszowice, zastępca burmistrza Pan Artur Gasz. 

Przedszkolaki mogły dowiedzieć się jak ważna jest woda w naszym życiu, w jaki sposób można ją oszczędzać oraz czym zajmuje się Spółka. Dzieci miały okazję wykazać się swoją wiedzą na temat wody oraz „zbudować” własny wodociąg i kanalizację sanitarną. Na koniec przedszkolacy mogli zapoznać się z podstawowymi materiałami jakich używają pracownicy Spółki.

Dla Gimnazjalistów Spółka zorganizowała wycieczkę po Stacji Uzdatniania Wody w Raszowej oraz pokaz pracy samochodu specjalistycznego WUKO. Młodzież na żywo miała okazję zobaczyć w jaki sposób ujmowana jest woda i jaką drogę musi przebyć, zanim dostanie się do kranów w domu.

P3220106.jpeg   P3220115.jpeg   P3220186.jpeg   P3220190.jpeg