Wersja dla słabowidzących
Powiększ czcionkę za pomocą skrótu klawiszowego CTRL +, a pomniejsz za pomocą CTRL -
Godziny pracy Urzędu:
Poniedziałek - Piątek 7:30 - 15:30
Urząd Miejski
w Zdzieszowicach
Zakole Odry w Zdzieszowicach Bike Maraton Gmina Zdzieszowice Raj dla wędkarzy Zachód słońca

Zagłosuj na naszą drużynę ANP!

Przedstawiciele Młodzieżowej Rady Miejskiej w Zdzieszowicach — uczniowie Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w ramach Akademii Nowoczesnego Patriotyzmu zrealizowali projekt, który bierze udział w ogólnopolskim konkursie szkół.

Na naszą drużynę można głosować, odwiedzając przygotowane zadania w zakładce Konkurs 2016/2017, ranking prac, pod linkiem:

http://anp.kj.org.pl/szkoly2017/zespol-szkol-im-jana-pawla-ii-w-zdzieszowicach/?z=1

Zadanie 1

Uczniowie nakręcili film o Młodzieżowej Radzie Miejskiej. To przykład Nowoczesnego Patriotyzmu i samorządności – młodzi w Zdzieszowicach chcą mieć wpływ na własne młodzieżowe sprawy, pokazali, że zmiana społeczna zaczyna się „tu i teraz” dzięki twórczemu zaangażowaniu w otaczającą obywateli rzeczywistość.

Zadanie 2

Powstał krótki film przez aplikację Snapchat – pozdrowienia ze Zdzieszowic, pokazujący naszą pozytywną energię.

Zadanie 3

W ramach ANP-Kultura Pamięci, Młodzież Zespołu Szkół zrealizowała projekt upamiętniający 226 Rocznicę Uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Przygotowaliśmy uroczystą Akademię, został przeprowadzony i upubliczniony wywiad z Panem Lucjanem Stolarskim represjonowanym politycznie Żołnierzem, a w finale w dniu 3 Maja 2017 wzięliśmy udział w obchodach rocznicowych pod pomnikiem Powstańców Śląskich w Zdzieszowicach.

Akademia Nowoczesnego Patriotyzmu, organizowana jest już po raz piąty przez stowarzyszenie Klub Jagielloński. Akademię stanowi cykl trzech innowacyjnych zajęć w formie fabularnych gier RPG i symulacji poświęconych polskiemu systemowi parlamentarnemu oraz samorządowemu. Wszystkie zajęcia – „Parlament 2.0”, „Moje miasto” oraz „Od narzekania do działania” przeprowadzane zostały w Zespole Szkół do końca kwietnia. Po każdych warsztatach młodzież wykonała krótkie zadanie, a po ostatnich autorski projekt społeczny, którego koncepcję i realizację przedstawimy na uroczystej gali finałowej.

Na finale w Krakowie 1-2.06.2017 r. będą nas reprezentować: Joanna Hryczyńska, Małgorzata Marcinkiewicz, Marcin Rekus, Patryk Pietrasz, Anna Pietrowska, Julia Cholewa i Kamila Wróblewska.

Czekamy na wsparcie jeszcze do końca maja! Każdy głos jest ważny!

Małgorzata Wenszka

Opiekun Młodzieżowej Rady Miejskiej

z Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Zdzieszowicach

DSCN7317.jpeg