Wersja dla słabowidzących
Powiększ czcionkę za pomocą skrótu klawiszowego CTRL +, a pomniejsz za pomocą CTRL -
Godziny pracy Urzędu:
Poniedziałek - Piątek 7:30 - 15:30
Urząd Miejski
w Zdzieszowicach
Zakole Odry w Zdzieszowicach Bike Maraton Gmina Zdzieszowice Raj dla wędkarzy Zachód słońca

VI Ogólnopolskie Święto Optymizmu w PP nr 5

W środę 10 maja wszystkie Optymistyczne Przedszkola w Polsce obchodziły VI Ogólnopolski Dzień Optymizmu. W Publicznym Przedszkolu nr 5 w Zdzieszowicach święto to obchodzone było w atmosferze radości i życzliwości, jak przystało na prawdziwych optymistów.
Tego dnia każda grupa ubrana była w innym kolorze – żółtym, czerwonym, zielonym i niebieskim. Wszyscy spotkali się na Sali gimnastycznej i rozpoczęli uroczystość poprzez odśpiewanie hymnu optymistycznego przedszkola. Następnie przedszkolaki wraz z nauczycielkami przeszli ulicami Zdzieszowic, by wręczyć optymistyczne przesłania na kolorowych kwiatkach. Odwiedzaliśmy różne instytucje, szkoły, przedszkola. Głównym celem był Urząd Miejski w  Zdzieszowicach, gdzie wręczyliśmy Pani Burmistrz Sybilli Zimerman „Mapę Optymistycznego Przedszkola” wraz z optymistycznym przesłaniem. Jak zwykle przedszkolaki były bardzo ciepło przyjęte przez Panią Burmistrz i pracowników Urzędu.
Wszyscy, którzy byli odwiedzani przez naszych przedszkolaków, byli bardzo uprzejmi pomimo tego, że przeszkadzaliśmy Im w pracy, ale nasz optymizm powodował to, że nikt się na nas nie złościł, a nawet poczęstował nas cukierkiem. Bardzo dziękujemy  jeszcze raz za ciepłe i miłe przyjęcie.
W przedszkolu czekało na nas wiele różnych niespodzianek. Panie przygotowały inscenizację pt. „Przygody Kubusia Puchatka – Wizyta u doktor Sowy”, który bardzo zachorował przez swoje łakomstwo. Był też tort ze świeczką nr 6, pyszne ciasteczka i tęczowe cukierki dla dzieci. Na podwieczorek nasze Panie kucharki przygotowały deserek w formie tęczowej galaretki.
Z okazji przypadającego Święta Optymizmu przygotowaliśmy sondę, w której wzięły udział nasze dzieci oraz rodzice, potem nasze Panie redaktorki wyruszyły w miasto do Urzędu Miejskiego, znanych nam instytucji aby zapytać czy Optymizm jest ważny w życiu małego człowieka?  Zadaniem wszystkich uczestników było też odpowiedzieć na pytanie Co to jest optymistyczne przedszkole? Odpowiedzi były przeróżne, ale wszystkie bardzo pozytywne. Na transmisję zapraszamy do naszego przedszkola, gdzie film z przeprowadzanych wywiadów jest wyświetlany w telewizji na holu głównym przedszkola.

Tekst i zdjęcia: PP 5 w Zdzieszowicach

Fotogaleria z imprezy:

IMG_9677.jpeg

IMG_9683.jpeg

IMG_9690.jpeg

20170510_093219_resized.jpeg

20170510_094523_resized.jpeg

20170510_093859_resized.jpeg

20170510_095725_resized.jpeg

20170510_100052_resized.jpeg

IMG_9668.jpeg

IMG_9675.jpeg