Wersja dla słabowidzących
Powiększ czcionkę za pomocą skrótu klawiszowego CTRL +, a pomniejsz za pomocą CTRL -
Godziny pracy Urzędu:
Poniedziałek - Piątek 7:30 - 15:30
Urząd Miejski
w Zdzieszowicach
Zakole Odry w Zdzieszowicach Bike Maraton Gmina Zdzieszowice Raj dla wędkarzy Zachód słońca

Dzień bez śmiecenia 2017 - sprzątamy tereny zielone w Zdzieszowicach

16 maja 2017 r. już kolejny raz funkcjonariusze Straży Miejskiej w Zdzieszowicach przeprowadzili wspólną akcję firm Rekopol i Związku Międzygminnego "Czysty Region" - Dzień bez śmiecenia - Sprzątamy tereny zielone w Zdzieszowicach.

Dzięki życzliwości dyrekcji Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3 w Zdzieszowicach akcja rozpoczęła się od wykładu edukatora ds. selektywnej zbiórki odpadów Pana Marka Łabno ze Związku Międzygminnego "Czysty Region" w Kędzierzynie - Koźlu. Po prelekcji uczniowie klas VI wraz z wychowawcami Paniami Anetą Konopka i Barbarą Bąk oraz Panią dyrektor Małgorzatą Ambroży udali się do Parku Zabaw i Wypoczynku w Zdzieszowicach gdzie wraz z władzami miasta w osobie Zastępcy Burmistrza Pana Artura Gasz, Przewodniczącego Samorządu Mieszkańców Osiedla Korfantego - Kościuszki Pana Mirosława Hankus, Przewodniczącego Rady Miejskiej Pana Edwarda Paciorek oraz funkcjonariuszami Straży Miejskiej wysprzątali teren skwerków zieleni na osiedlu oraz Parku Zabaw i Wypoczynku.

I udało się, teren osiedla i Parku Zabaw i Wypoczynku został wysprzątany. Zebraliśmy kilkanaście worków pełnych śmieci, których odbiór zapewnił Związek Międzygminny "Czysty Region".

Pojemne worki na odpady uzyskano od kolejnego sponsora - firmy NordFolien ze Zdzieszowic.

O bezpieczeństwo i czyste ręce zadbała firma JS Gloves z Milanówka - producent rękawic ochronnych.

Akcję zakończył wspólny grill - kiełbaski i napoje ufundowane przez Przewodniczącego Samorządu Mieszkańców Pana Mirosława Hankus. 

Do kiełbasek nie zabrakło również świeżych bułeczek które ufundowane zostały przez Piekarnię Państwa Okońskich z Gogolina.

Wszystkim i każdemu z osobna: Panu Zastępcy Burmistrza, Przewodniczącemu Samorządu Osiedla, Przewodniczącemu Rady Miejskiej, Związkowi Międzygminnemu "Czysty Region", młodzieży klas VI wraz z dyrekcją i wychowawcami, Firmie NordFolien, Piekarni Państwa Okońskich oraz współpomysłodawcom akcji firmie Rekopol z Warszawy - składamy najserdeczniejsze podziękowania za wszelki wkład w akcję.