Wersja dla słabowidzących
Powiększ czcionkę za pomocą skrótu klawiszowego CTRL +, a pomniejsz za pomocą CTRL -
Godziny pracy Urzędu:
Poniedziałek - Piątek 7:30 - 15:30
Urząd Miejski
w Zdzieszowicach
Zakole Odry w Zdzieszowicach Bike Maraton Gmina Zdzieszowice Raj dla wędkarzy Zachód słońca

Konkurs Grantowy "Opolskie EDUKO 2017" - drugie miejsce w rankingu!

Projekt „Pamiętnik fotografią pisany - pasjonująca Opolszczyzna” czyli Bardzo Młoda kultura to działania, których celem jest twórcze podejście do kultury.

Inicjatorzy to grupa młodzieży zdzieszowickiej skupiona wokół Młodzieżowej Rady Miejskiej i Wojewódzkiego Forum Młodzieżowego, powołanego przy Marszałku Województwa Opolskiego - uczniowie Zespołu Szkół im. Jana Pawła II oraz Publicznego Gimnazjum im. Kard. Stefana Wyszyńskiego.

To Projekt skierowany do młodzieży 14+ i ich opiekunów, ukazujący pasjonującą Opolszczyznę. Uczestnicy od maja do października 2017 r. przez aktywne uczestnictwo w warsztatach i plenerach, poznają pasjonujące wydarzenia, ludzi z pasją, miejsca historii i dziedzictwa kulturowego regionu, które świadomie upamiętnią na fotografii. Efektem będzie wydanie kalendarza, konkurs fotograficzny, powstanie projekt okładki płyty zespołu Livermorium.

Innowacją jest wykorzystanie metod edukacyjnych do poznawania kultury, a także ścisła współpraca partnerska instytucji edukacji i kultury: Szkół oraz MRM, Wojewódzkiego Forum , OTF, MiG Biblioteki, Domu Kultury,  Muzea.

Gala finałowa pt. „Pasjonująca Opolszczyzna”, która odbędzie się w październiku 2017 r. będzie okazją doskonalenia umiejętności, zorganizowania przez młodzież wydarzenia kulturalnego dla całego miasta i regionu. Popularyzacja znaczenia, roli i doniosłości edukacji kulturowej. Nastąpi przedstawienie namacalnych efektów twórczych projektu. Udział w Projekcie zaktywizuje całe środowisko młodzieżowe. Jednym słowem będzie się działo!

Więcej informacji znajdziecie pod linkiem:

http://edukoopolskie.pl/pl/aktualnosci-eduko/konkurs-grantowy-opolskie-eduko-2017-3.html

Małgorzata Wenszka

Opiekun Młodzieżowej Rady Miejskiej

z Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Zdzieszowicach

eduko 2017.jpeg DSCN7675.jpeg DSCN7676.jpeg