Wersja dla słabowidzących
Powiększ czcionkę za pomocą skrótu klawiszowego CTRL +, a pomniejsz za pomocą CTRL -
Godziny pracy Urzędu:
Poniedziałek - Piątek 7:30 - 15:30
Urząd Miejski
w Zdzieszowicach
Zakole Odry w Zdzieszowicach Bike Maraton Gmina Zdzieszowice Raj dla wędkarzy Zachód słońca

I Sesja Gminnej Rady Seniorów w Zdzieszowicach

W dniu 20 czerwca 2017r. o godz. 13:00 w Urzędzie Miejskim w Zdzieszowicach odbyła się I Sesja Gminnej Rady Seniorów w Zdzieszowicach. Przed rozpoczęciem obrad Burmistrz Zdzieszowic pani Sybila Zimerman wraz z Przewodniczącym Rady Miejskiej w Zdzieszowicach złożyli wszystkim radnym Gminnej Rady Seniorów gratulacje oraz życzenia wytrwałości w dążeniu do realizacji planów w zakresie podejmowanych działań na rzecz zaspokajania potrzeb i oczekiwań starszych mieszkańców Gminy Zdzieszowice.

Zgodnie ze Statutem I posiedzenie Rady otworzyła radna seniorka – pani Danuta Filipczyk. Obrady rozpoczęły się od złożenia ślubowania przez radnych:

- panią Danutę Filipczyk,

- panią Gertrudę Jarosz,

- panią Urszulę Niewiadomską,

- panią Krystynę Obstoj,

- panią Bronisławę Pietrek.

Podczas I sesji radni wybrali spośród siebie Przewodniczącego, którym została Pani Danuta Filipczyk oraz Wiceprzewodniczącego w osobie Pani Urszuli Niewiadomskiej.

Zgodnie ze Statutem rada będzie obradować co najmniej raz na kwartał. Gminna Rada Seniorów podejmie współpracę z organami Gminy na rzecz starszych mieszkańców Gminy Zdzieszowice w zakresie m.in. organizacji aktywnego uczestnictwa osób starszych w życiu publicznym, profilaktyki i promocji zdrowia, budowy i modernizacji infrastruktury z uwzględnieniem potrzeb osób starszych a także kultury, sportu i rekreacji.