Wersja dla słabowidzących
Powiększ czcionkę za pomocą skrótu klawiszowego CTRL +, a pomniejsz za pomocą CTRL -
Godziny pracy Urzędu:
Poniedziałek - Piątek 7:30 - 15:30
Urząd Miejski
w Zdzieszowicach
Zakole Odry w Zdzieszowicach Bike Maraton Gmina Zdzieszowice Raj dla wędkarzy Zachód słońca

Gminny Dzień Seniora w Zdzieszowicach

W dniu 06.10.2017r. po raz czwarty odbyły się obchody Gminnego Dnia Seniora pod honorowym patronatem Pani Burmistrz - Sybili Zimerman. Uroczystość została zorganizowana przez Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Zdzieszowicach przy współpracy z Miejską i Gminną Biblioteką Publiczną w Zdzieszowicach i Miejsko-Gminnym Ośrodkiem Kultury Sportu i Rekreacji w Zdzieszowicach.

powitanie 1.jpeg powitanie 2.jpeg

Po uroczystej mszy św. w intencji Seniorów w kościele Parafialnym p/w św. Antoniego, zaproszono wszystkich gości do obejrzenia przygotowanego programu w Sali Widowiskowo-Kinowej oraz na słodki poczęstunek.

Na scenie wystąpiły z mistrzowskim pokazem mażoretki La Bella z Leśnicy.

mażoretki 1.jpeg mażoretki 2.jpeg

Kolejnym gościem był Pan Tomasz Wantuła – lekarz, który podzielił się swoim doświadczeniem zawodowym, wygłaszając prelekcję, pt."Senior okiem geriatry".

prelekcja 1.jpeg prelekcja 3.jpeg

Na zakończenie wszystkich zgromadzonych gości rozbawił i rozśpiewał zespół muzyczny Suskie Skowronki.

skowronki 1.jpeg skowronki2.jpeg

W kawiarence obok sali widowiskowej goście mogli poczęstować się kawą i ciastem, obejrzeć wystawę zdjęć prezentującą zajęcia terapeutyczne odbywające się w Domach Dziennego Pobytu „Stokrotka” i „Jarzębina” oraz wystawę pracy wykonanych przez seniorów w ramach zajęć organizowanych przez Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w Zdzieszowicach.

kawiarenka.jpeg wystawa.jpeg

Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Zdzieszowicach pragnie gorąco podziękować wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowanie uroczystości, zarówno współorganizatorom, jak i artystom dzięki którym ten dzień stał się wyjątkowy.