Wersja dla słabowidzących
Powiększ czcionkę za pomocą skrótu klawiszowego CTRL +, a pomniejsz za pomocą CTRL -
Godziny pracy Urzędu:
Poniedziałek - Piątek 7:30 - 15:30
Urząd Miejski
w Zdzieszowicach
Zakole Odry w Zdzieszowicach Bike Maraton Gmina Zdzieszowice Raj dla wędkarzy Zachód słońca

II Forum Ludzi Kultury i Edukacji na zamku w Mosznej

Była dyskusja, była kultura, była pasja – jednym słowem działo się! Na zaproszenie Marszałka Województwa Opolskiego Andrzeja Buły wzięliśmy udział w II Forum Ludzi Kultury i Edukacji na zamku w Mosznej. Spośród 48 złożonych do konkursu grantowego projektów EDUKO 2017, 19 otrzymało dofinansowanie.

Wśród nich jest nasze zdzieszowickie przedsięwzięcie „Pamiętnik fotografią pisany – pasjonująca Opolszczyzna”. Podczas Forum w Mosznej opowiadali o nim uczniowie klasy drugiej klasy Technikum Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Zdzieszowicach: Natalia Koptoń, Wiceprzewodnicząca Rady Młodzieżowej oraz Grzegorz Pawleta - jak mogli przekonać się pozostali uczestnicy forum bardzo uzdolniony iluzjonista. Atrakcją spotkania okazał się również występ naszego zespołu folkowo-metalowego LIVERMORIUM.

Spotkanie to okazja do promocji naszych działań projektowych oraz doskonała możliwość integracji ludzi zajmujących się edukacją kulturową. Udział pozwolił na wymianę doświadczeń, tak aby na przyszłość wypracować nowe formy współpracy w tej sferze. Pięknie dziękujemy za miłe ugoszczenie Pani Joannie Ojdanie - Koordynator projektu kulturowego „EDUKO 2016–2018”.

Do zobaczenia już niedługo w Zdzieszowicach - 26 października na Gali Finałowej „Pasjonującej Opolszczyzny”!!!

Małgorzata Wenszka
opiekun Młodzieżowej Rady Miejskiej w Zdzieszowicach z Zespołu Szkół im. Jana Pawła II