Wersja dla słabowidzących
Powiększ czcionkę za pomocą skrótu klawiszowego CTRL +, a pomniejsz za pomocą CTRL -
Godziny pracy Urzędu:
Poniedziałek - Piątek 7:30 - 15:30
Urząd Miejski
w Zdzieszowicach
Zakole Odry w Zdzieszowicach Bike Maraton Gmina Zdzieszowice Raj dla wędkarzy Zachód słońca

Święto Edukacji Narodowej w dyniowej oprawie

Dnia 13 października 2017 roku w Publicznej Szkole Podstawowej nr 2 w Zdzieszowicach pierwszy raz obchodzono Święto Dyni. Coraz popularniejsza „Bania” uzupełniała obchody Święta Edukacji Narodowej.

Po trzech pierwszych lekcjach odbyła się uroczysta akademia z okazji „Dnia Nauczyciela”. Były życzenia dla nauczycieli, od uczniów, od zaproszonych władz gminy, którą reprezentowali Pani Burmistrz Sybila Zimerman, Przewodniczący Rady Miejskiej w Zdzieszowicach Pan Edward Paciorek oraz Dyrektor Biura Administracyjno  – Ekonomicznego Oświaty Pani Joanna Paciorek. Życzenia odebrali także zaproszeni na uroczystości emerytowani nauczyciele. Ich obecność jest bardzo ważna dla społeczności szkolnej, ale także dla nich samych. Na pewno miła jest świadomość, że o nich pamiętamy. Dzieci zaprezentowały przygotowane dla nauczycieli wiersze, piosenki i tańce.

Potem królowała już dynia. Rodzice, wychowawcy i przede wszystkim dzieci kilka wcześniejszych dni zajmowali się dekorowaniem pracowni, przygotowaniem „dyniowych strojów” oraz wykonaniem rzeźb, instalacji, bukietów, stroików z udziałem dyni. Rodzice zadbali również o wspaniały poczęstunek. Oczywiście wszystko na bazie dyni. Można było spróbować ciast i ciasteczek, zup, kompotów, dżemów, leczo, frytek. Trudno było niekiedy uwierzyć, że te pyszności powstały z dyni. Razem z nami świętowały również przedszkolaki z Przedszkola nr 2 w Zdzieszowicach, które z entuzjazmem podziwiały i smakowały dyniowe fantazje.

Rada Rodziców postanowiła docenić i ocenić pracę dzieci i rodziców. Zorganizowano konkurs klas, w którym nagrodą były bilety dla całej klasy  na dowolny seans filmowy. Komisja konkursowa, w składzie: Pani Burmistrz Sybila Zimerman, Pani Dyrektor Joanna Paciorek, Pani Dyrektor Publicznego Przedszkola nr 2 Bogusława Hawzner, Ks. Proboszcz Jan Pyka, oceniała aktywność uczniów, aranżacje dyniowe wystawione w pracowniach, przysmaki z dyni oraz formy przestrzenne z płodów jesieni.

Wybór nie był łatwy, bo wszyscy zaprezentowali się wspaniale. Komisja konkursowa stanęła przed nie lada zadaniem. Trudno było wyłonić najlepszych. Jednak ostatecznie jako zwycięzców komisja wskazała w kategorii klas młodszych: klasę I, III a i III b, a wśród starszych klas: IV b i VI b. Wszystkie klasy włożyły mnóstwo pracy w przygotowanie swoich pracowni, wykazały się ogromną pomysłowością, dlatego Pani Dyrektor Jolanta Siekierka, po konsultacji z Radą Rodziców i Gronem Pedagogicznym oraz Samorządem Uczniowskim, zadecydowała że nagroda należy się każdemu i do kina pojadą wszyscy uczniowie naszej szkoły.

Święto Dyni, którego pomysłodawcami byli rodzice naszych uczniów, wejdzie na stałe do kalendarza imprez w naszej szkole, ponieważ doskonale się sprawdziło w integrowaniu uczniów, nauczycieli, rodziców i dziadków oraz całego naszego „Starego Osiedla”. Świętowanie „Dnia Nauczyciela” przyozdobione dyniami sprawiło wszystkim wiele radości, pozwoliło na otwarcie szkoły dla całej społeczności lokalnej i dało możliwość  zaprezentowania naszej wspaniałej Szkoły.

Dzień Dyni14.jpeg Dzień Dyni19.jpeg Dzień Dyni30.jpeg Dzień Dyni2.jpeg Dzień Dyni17.jpeg Dzień Dyni3.jpeg Dzień Dyni18 (1).jpeg Dzień Dyni25.jpeg Dzień Nauczyciela8.jpeg