Wersja dla słabowidzących
Powiększ czcionkę za pomocą skrótu klawiszowego CTRL +, a pomniejsz za pomocą CTRL -
Godziny pracy Urzędu:
Poniedziałek - Piątek 7:30 - 15:30
Urząd Miejski
w Zdzieszowicach
Zakole Odry w Zdzieszowicach Bike Maraton Gmina Zdzieszowice Raj dla wędkarzy Zachód słońca

Obchody ku czci Św. Marcina w PSP nr 2 w Zdzieszowicach

Dnia 09.11.2017 r. w Publicznej Szkole Podstawowej nr 2 odbyły się obchody ku czci św. Marcina. Uroczystość ta na stałe zapisała się w kalendarzu imprez środowiskowych szkoły.

Świętowanie rozpoczęto mszą świętą w kościele pw. Św. Ojca Pio w Zdzieszowicach. Po jej zakończeniu przy placu kościelnym uformował się korowód, który przemaszerował ulicami Starego Osiedla. Prowadziła go Młodzieżowa Orkiestra Dęta Zespołu Szkół Żeglugi Śródlądowej z Kędzierzyna- Koźla pod opieką pani dyrektor Agnieszki Kossakowskiej oraz orkiestra ze Zdzieszowic.

Następnie jechał na koniu „św. Marcin” w stroju rzymskim w towarzystwie żołnierza, a w role tych historycznych postaci wcieliły się amazonki ze Stadniny Koni Wild-West w Rozwadzy. Za nimi licznie maszerowały przedszkolaki i uczniowie wraz z opiekunami. Dzieci pięknie rozświetlały drogę lampionami. Pochód zamykali mieszkańcy Starego Osiedla i przybyli goście.

Po przemarszu wszyscy zgromadzili się przed budynkiem szkoły, gdzie powitała zebranych dyrektor szkoły pani Jolanta Siekierka, a uczniowie z klasy I, IIIa oraz IIIb odegrali scenkę nawiązującą do legendy o św. Marcinie.

Uroczystość uświetnili swoją obecnością: burmistrz Zdzieszowic p. Sybila Zimerman, wiceburmistrz Zdzieszowic p. Artur Gasz, dyrektor Biura Administracyjno - Ekonomicznego Oświaty w Zdzieszowicach p. Joanna Paciorek, Przewodniczący Rady Miejskiej Zdzieszowic p. Edward Paciorek, radny Rady Miejskiej w Zdzieszowicach p. Marek Skóra i przewodniczący Zarządu „Starego Osiedla” p. Sylwester Gidel.

Na szkolnym podwórku na każdego czekał słodki poczęstunek w postaci pysznych świętomarcińskich rogalików upieczonych przez rodziców. Przy rozpalonym ognisku każdy miał możliwość ogrzania się, kupna pieczonej kiełbaski i poczęstowania się gorącą herbatą. Nad bezpieczeństwem podczas przemarszu czuwali funkcjonariusze Straży Miejskiej, policji oraz strażacy z OSP Jasiona.

Serdecznie dziękujemy wszystkim za przyjęcie zaproszenia i liczną frekwencję. Szczególne podziękowania dla Rady Rodziców, która zadbała o najdrobniejsze szczegóły tej imprezy, Państwu Poradom za reklamę (baner, plakaty i ulotki) oraz rodzicom za pyszne rogale.

PSP nr 2 im. Artura Gadzińskiego