Wersja dla słabowidzących
Powiększ czcionkę za pomocą skrótu klawiszowego CTRL +, a pomniejsz za pomocą CTRL -
Godziny pracy Urzędu:
Poniedziałek - Piątek 7:30 - 15:30
Urząd Miejski
w Zdzieszowicach
Zakole Odry w Zdzieszowicach Bike Maraton Gmina Zdzieszowice Raj dla wędkarzy Zachód słońca

Dzień św. Marcina w „Tęczowej Piątce”

16 listopada przedszkolaki i ich rodzice oraz cały personel przedszkola zebrali się wieczorem, by świętować Dzień św. Marcina.
W tym roku najpierw wszyscy uczestnicy udali się za bohaterem na koniu, na pochód ulicami Zielona i Akacjowa. Korowód  uatrakcyjniła Młodzieżowa Orkiestra Dęta Leśnica przygrywając nam podczas przemarszu oraz  piękne, kolorowe lampiony trzymane przez dzieci ubrane w odblaskowe kamizelki, ze względu na ich bezpieczeństwo. Następnie po powrocie, na placu przedszkolnym można było ogrzać się przy ognisku oraz gorącą herbatą i bigosem. Wszyscy otrzymali również Rogaliki Marcinkowe, upieczone specjalnie na tę okazję przez pracowników  naszej placówki.
Głównymi organizatorami corocznej uroczystości w naszym przedszkolu jest Pani Ewa i Pani Iza,  które przybliżyły nam postać tego  zawsze niosącego pomoc świętego. Zaprezentowały legendę o tym, jak św. Marcin przepołowił mieczem swój żołnierski płaszcz, by odziać drżącego z zimna żebraka . W rolę św. Marcina po raz kolejny wcielił się Pan Łukasz.
Wieczór uatrakcyjnił nam Teatr Ognia i Światła Nam-Tara z Chorzowa, przy którym wspaniale wszyscy się bawili oglądając taniec z ogniem. Nad naszym bezpieczeństwem czuwali policjanci z Komisariatu Policji w Zdzieszowicach.  Dziękujemy wszystkim biorącym udział w uroczystości oraz tym, którzy zaangażowali się w organizację szczególnie Panu Witoldowi Lika, który pięknie oświetlił nam szczególny wieczór oraz Agacie i Krzysztofowi Lepich za udostępnienie nam koników dla św. Marcina. Liczymy na do dalszą, owocną współpracę.

20171116_170322_resized.jpeg

20171116_171221_resized.jpeg

IMG-20171117-WA0010.jpeg

IMG-20171117-WA0017.jpeg

20171116_173549_resized.jpeg