Wersja dla słabowidzących
Powiększ czcionkę za pomocą skrótu klawiszowego CTRL +, a pomniejsz za pomocą CTRL -
Godziny pracy Urzędu:
Poniedziałek - Piątek 7:30 - 15:30
Urząd Miejski
w Zdzieszowicach
Zakole Odry w Zdzieszowicach Bike Maraton Gmina Zdzieszowice Raj dla wędkarzy Zachód słońca

Eko-Mikołajki

Dnia 5 grudnia 2017 r. uczniowie klas 1-3 Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 w Zdzieszowicach spotkali się z Mikołajem w ramach zajęć edukacyjnych „Eko-Mikołajki”, zorganizowanych przez Związek Międzygminny „Czysty Region”, Samorząd Starego Osiedla i Stowarzyszenie „Osiedlok”.

Dzieci uczestniczyły w pogadance i obejrzały prezentację dotyczącą recyklingu, udały się także na ścieżkę edukacyjną, aby poznać sposoby segregacji i przetwarzania odpadów, sposoby na ograniczenie ich ilości, a także ciekawostki na temat recyklingu. Miały okazję, żeby spotkać się z Mikołajem w plenerze.

Po emocjonującym przywitaniu gościa, który z wielkim workiem pełnym prezentów dołączył do zajęć - uczniowie wraz z przybyszem utrwalili pojęcia związane z recyklingiem, koniecznością dbania o środowisko. Trzeba przyznać, że Mikołaj wiedział, jak kształtować dobre nawyki ekologiczne u dzieci.

Następnie wszyscy wrócili do sali edukacyjnej na krótkie podsumowanie zajęć. Tam Mikołaj wręczył każdemu dziecku mini-ekotorby na zakupy wraz z upominkami od Związku Międzygminnego „Czysty Region” oraz słodkości od Stowarzyszenia „Osiedlok”. W ten sposób wzrosła świadomość ekologiczna u najmłodszych, która – miejmy nadzieję – w przyszłości zaowocuje szacunkiem dla przyrody oraz odpowiedzialnością za dziedzictwo pozostawione przez poprzednie pokolenia.

Bardzo dziękujemy za zorganizowanie „Eko-Mikołajek” w formie zajęć edukacyjnych. Wzbudziły one wielkie zainteresowanie uczniów tematyką ochrony środowiska.