Wersja dla słabowidzących
Powiększ czcionkę za pomocą skrótu klawiszowego CTRL +, a pomniejsz za pomocą CTRL -
Godziny pracy Urzędu:
Poniedziałek - Piątek 7:30 - 15:30
Urząd Miejski
w Zdzieszowicach
Zakole Odry w Zdzieszowicach Bike Maraton Gmina Zdzieszowice Raj dla wędkarzy Zachód słońca

Jubileusz LUKS Rospondek

Minęły dwa lata jak do piwnic szkolnych weszli miłośnicy ruchu i wszelakiej aktywności. Aktualnie w klubie zarejestrowanych jest 191 osób, a po wnikliwej analizie frekwencji piwnice klubowe znajdujące się pod Publiczną Szkołą Podstawową w Żyrowej odwiedzono już ponad tysiąc razy. Zaczynaliśmy skromnie, a dzisiaj dzięki wsparciu finansowym Miasta Zdzieszowice i Powiatu Krapkowickiego  mamy już specjalistyczny dobry sprzęt sportowy.

Pierwsze zadanie jakie pomysłodawcy LUKS-u sobie postawili to zagospodarowanie piwnic pod szkołą, następnie pozyskiwanie środków finansowych w celu uzbrojenia pomieszczeń. Kolejną ważną kwestią było skompletowanie kadry instruktorów prowadzących stałe zajęcia z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi. Instruktorzy prowadzą zajęcia z tenisa stołowego, Nordic Walking, aerobic. Prężnie działa siłownia.
Ponadto w klubie jest drużyna halowej piłki nożnej, która bierze udział w wielu meczach odnosząc niemałe sukcesy.

Początkiem roku 2017 jako klub zgłosiliśmy się do Polskiego Związku Kolarskiego o uzyskanie licencji. Mamy już zawodników posiadających licencję kolarską.
Powstała nowa sekcja – KOLARSKA, gdzie pod kierunkiem instruktora i trenera szkolą się młodzi adepci tej jakże pięknej dyscypliny sportowej.   
LUKS ""Rospondek" to młody klub z doświadczonymi członkami - organizatorami imprez kulturalnych i sportowych takich jak:
1. Karnawałowy Bal Przebierańców dla dorosłych – styczeń
2. X Jubileuszowa Gala Sportu "Żyrowik" – maj
3. "Sportowe Talenty w Sercu Opolszczyzny" – czerwiec
4. "Polska Biega - Razem do Celu" Marszem, Biegiem i Rowerem – wrzesień
5. Warsztaty Polskich Tańców Narodowych – październik/listopad

Ostatnim bardzo ważnym i odpowiedzialnym okazało się zorganizowanie wspólnie  z Klubem Sportowym MASTERS ze Zdzieszowic oraz przy wsparciu Miast Zdzieszowice i Leśnica dużej rangi imprezy pn. "Bieg Między Pomnikami" w listopadzie tego roku.

Oprócz organizacji w/w wydarzeń zawodnicy tak młodzi jak i starsi przez cały rok reprezentują swój klub w różnych dyscyplinach sportowych na szczeblu gminnym, powiatowym i wojewódzkim.

Końcem roku 2017 Zarząd Klubu pragnie podziękować Pani Sybili Zimerman Burmistrzowi Zdzieszowic za miłe i ciepłe słowa oraz wszelką pomoc jakiej nam udzieliła.

                                                                                                          Tekst: Anna i Piotr Orian


Mimo swojej niedługiej historii LUKS Rospondek wpisał się na stałe w zdzieszowicką sportową rzeczywistość. W imieniu Gminy Zdzieszowice, mieszkańców i swoim własnym Zarządowi oraz członkom Klubu życzę wytrwałości i hartu ducha w sportowym kształtowaniu ciał i umysłów Waszych zawodników. Niech kolejne lata obfitują we wspaniałe sukcesy, talenty sportowe, hojnych "darczyńców" oraz zwykłych sympatyków sportu.

Sybila Zimerman, Burmistrz Zdzieszowic