Wersja dla słabowidzących
Powiększ czcionkę za pomocą skrótu klawiszowego CTRL +, a pomniejsz za pomocą CTRL -
Godziny pracy Urzędu:
Poniedziałek - Piątek 7:30 - 15:30
Urząd Miejski
w Zdzieszowicach
Zakole Odry w Zdzieszowicach Bike Maraton Gmina Zdzieszowice Raj dla wędkarzy Zachód słońca

Wigilia w Publicznej Szkole Podstawowej im. księdza Jana Twardowskiego w Januszkowicach

Na kilka dni przed Wigilią Bożego Narodzenia, 19 grudnia 2017 roku, całą naszą szkolną społecznością, spotkaliśmy się przy wspólnym stole, na szkolnej wigilii.

Na taki duży wspólny stół znalazło się miejsce w sali Centrum Kultury i Edukacji w Januszkowicach. W świąteczną atmosferę wprowadziła nas pani Gabriela Gawenda. Uczniowie klasy VI przeczytali stosowny fragment Pisma Świętego, została zapalona świeca i zajaśniała „światłością Chrystusa”. Ksiądz proboszcz Jan Cichoń pobłogosławił opłatki i złożył wszystkim bożonarodzeniowe życzenia. Z kolei głos zabrała pani dyrektor Ilona Kalińska, która zwróciła uwagę na szczególny charakter naszej szkolnej wigilii, jako spotkania osób bardzo sobie bliskich, wzajemnie życzliwych i pełnych przyjaznych uczuć, jak w rodzinie.

I wtedy już przez nasz świąteczny stół popłynęła fala życzeń: „Wesołych świąt, pięknych przeżyć, wielu prezentów, dużo błogosławieństw….”

Nie mogło, oczywiście, w czasie naszej szkolnej wigilii zabraknąć pięknych kolęd. Wspólne kolędowanie rozpoczęło się od występu Grona Pedagogicznego naszej szkoły, pastorałką Czerwonych Gitar: „Jest taki dzień…”, a potem klasowo, w grupach bądź indywidualnie wspaniale zaprezentowali się uczniowie.

Wigilijne spotkanie powoli dobiegało końca. Szczególna więź połączyła jeszcze nas - uczestników tego pięknego wydarzenia, gdy stanąwszy do wspólnego zdjęcia, zaśpiewaliśmy kolędę, teraz już razem, jednym głosem.

Z podziękowaniami spieszymy do wszystkich, którzy przyczynili się do tego, że to nasze szkolne świętowanie Wigilii Bożego Narodzenia stało się tak pięknym i niezapomnianym przeżyciem.

00008.jpeg 00009.jpeg 00016.jpeg 18.jpeg 27.jpeg 37.jpeg 40.jpeg 45.jpeg