Wersja dla słabowidzących
Powiększ czcionkę za pomocą skrótu klawiszowego CTRL +, a pomniejsz za pomocą CTRL -
Godziny pracy Urzędu:
Poniedziałek - Piątek 7:30 - 15:30
Urząd Miejski
w Zdzieszowicach
Zakole Odry w Zdzieszowicach Bike Maraton Gmina Zdzieszowice Raj dla wędkarzy Zachód słońca

Spotkanie seniorów w Januszkowicach

Dni Babci i Dziadka obchodzone są w styczniu i wiedzą o tym wszystkie wnuki. Z pewnością złożyły im serdecznie życzenia i zapełniły czas niespodziankami. Tradycją szkoły w Januszkowicach jest, by zapraszać Seniorów do wspólnego świętowania, jednak termin tegorocznych ferii zimowych zaburzył proces przygotowań.

Z pewnym więc opóźnieniem, 7 lutego br. w wielkiej sali Centrum Kultury i Edukacji w Januszkowicach zebrali się Seniorzy – Babcie i Dziadkowie, a także Prababcie i Pradziadkowie, by razem z wnukami przeżyć radosne popołudnie.

W pierwszej części uroczystości dzieci prezentowały swoje talenty. Wierszem, piosenką, tańcem i na instrumentach chwaliły Babcie i Dziadków. Wyrażały radość, wdzięczność i nadzieję na kolejne wspólne wspaniałe chwile. Występ zakończyło głośne „Jeszcze sto lat” i wykonawcy mogli obdarować Najbliższych własnoręcznie wykonanymi upominkami. Po przerwie na kawę, ciastko i rozmowy przy stole zaprosiliśmy Gości w podróż zatytułowaną „Kiedy Babcia była mała…”. Przegląd starych pocztówek i fotografii sprzed lat wzbudził spore zainteresowanie, ale najciekawsze były zdjęcia ukazujące Babcie i Dziadków w ich czasach szkolnych, wśród kolegów i nauczycieli w murach starej szkoły. Wiele osób rozpoznało siebie i swoich znajomych. Była kolejna okazja do wspomnień, które zostały przerwane zaproszeniem do tańca. To wielkie przeżycie móc zatańczyć walca z Babcią albo twista z Dziadkiem. O oprawę muzyczną zatroszczył się Piotr Orian. Zabawa trwała długo i nikt nie miał ochoty wracać do domu.

W późniejszych rozmowach Seniorzy podkreślali, że dawno tak dobrze się nie bawili. Niech więc wspomnienie tego wieczoru długo gości w ich i naszej pamięci. Spotkamy się za rok.

Nie sposób nie wspomnieć o zaangażowaniu rodziców w przygotowanie uroczystości. Dziękujemy!