Wersja dla słabowidzących
Powiększ czcionkę za pomocą skrótu klawiszowego CTRL +, a pomniejsz za pomocą CTRL -
Godziny pracy Urzędu:
Poniedziałek - Piątek 7:30 - 15:30
Urząd Miejski
w Zdzieszowicach
Zakole Odry w Zdzieszowicach Bike Maraton Gmina Zdzieszowice Raj dla wędkarzy Zachód słońca

Bike Maraton w Zdzieszowicach już jutro - możliwe utrudnienia w ruchu

  W związku z BIKE MARATONEM mogą wystąpić utrudnienia w ruchu:

sobota 25 maja 2018 r.

  • Zdzieszowice:

utrudnienia w obrębie ulic Korfantego, Nowa, Góry Św. Anny - w godz. 10.30 - 11.20
utrudnienia w obrębie drogi gruntowej - Leśnica-Żyrowa - w godz. 11.50 - 17.00
utrudnienia na ul. Żyrowskiej - w godz. 12.00 - 14.30

  • Góra Św. Anny

utrudnienia na drodze powiatowej 1808O - Zdzieszowice - Góra Św. Anny - w godz. 10.45 - 11.45
utrudnienia na ul. Powstańców Śląskich w - w godz. 11.15 - 11.55

  • Ligota Górna/Ligota Dolna

utrudnienia w ruchu na ul. Wiejskiej w Ligotach w godz. 12.00 - 16.00

  • Żyrowa

utrudnienia w ruchu na ul. Ogrodowej, Von Gaschin, Korfantego, Poprzeczna, Kasztanowa w godz. 12.00 - 16.00

  • Jasiona

utrudnienia w ruchu na ul. Polnej - w godz. 12.00 - 14.30

Tak zapowiadana jest "nasza" edycja Bike Maratonu:

Jeszcze nie ucichły echa fantastycznej edycji nr 2, która odbywała się w Polanicy - Zdroju, a już najwyższy czas na kolejną kultową pozycję w karciedań Bike Maratonu. W najbliższą sobotę ścigamy się w Zdzieszowicach. Ta trasa i ta miejscowość nieodmiennie kojarzą się z wiosennym początkiem sezonu i wciąż mogą dać kolarzom sporo – i jeżeli chodzi o trudności na najdłuższym dystansie, i jeżeli chodzi o dostępność rywalizacji na dystansie MINI, i jeżeli chodzi o kameralną i unikalną atmosferę. Zdzieszowice przeciętnemu zjadaczowi kolarskiego chleba dadzą przedsmak gór, piękne widoki, przestrzeń, dużo zieleni i trasę pofalowaną jak należy. To jeszcze jedno z idealnych miejsc na początek przygody z Bike Maratonem, a jeżeli ktoś z czołówki zaplanuje sobie zdobycie kolejnych punktów do „generalki”, niech też do Zdzieszowic przyjedzie.

Jeśli spojrzymy na profile tras i zaplanowane dystanse, widać wyraźnie, że MINI (25 km, przewyższenie 500 m) znów będzie odpowiednie nawet dla początkujących, a długi podjazd pod Górę św. Anny pozwoli najlepszym i najszybszym uciec do przodu i rozładuje ewentualne korki, pozwalając potem na bezpieczną i spokojną jazdę.

Na trasie MEGA mamy tym razem 57 km i prawie 1000 m przewyższenia. W środkowej części dystansu znajdzie się trochę miejsca na odpoczynek. Na dystansie GIGA kolekcjonerzy kilometrów powinni być usatysfakcjonowani – mamy prawie 90 km do przejechania i prawie 1500 m przewyższenia.

Na zdzieszowickiej trasie będzie wszystko to, co kojarzy się właśnie z tym Bike Maratonem – Góra św. Anny, położony poniżej słynny amfiteatr, Park Geologiczny, Rezerwat Lesisko itd. Będą polne drogi, trochę asfaltu, malownicze single i sporo zielonego lasu. Trasa ociera się też o kilka miejscowości – m. in. Oleszkę, Jasionę, Żyrową, Ligotę – i to chyba najbardziej krajoznawczy pod tym względem maraton w sezonie.

Hutnicza orkiestra dęta jest już gotowa!
Będzie też w Zdzieszowicach niespodzianka dla wszystkich Mam, które zdecydują się na start , bo przecież 26 maja świętujemy Dzień Matki. I z tej okazji Każda Mama otrzyma od nas drobny upominek.

Odbędzie się również kolejna edycja Sonko Kids Bike Maratonu, a niezmiennym elementem sportowego miasteczka Bike Maratonu, które ponownie stanie w zdzieszowickim Parku Zabaw i Wypoczynku,  będzie strefa expo.

Jedenasta edycja Bike Maratonu 2018 tuż tuż.

DSC_3400.jpeg

Wszelkie informacje znaleźć można na http://bikemaraton.com.pl/zdzieszowice/