Wersja dla słabowidzących
Powiększ czcionkę za pomocą skrótu klawiszowego CTRL +, a pomniejsz za pomocą CTRL -
Godziny pracy Urzędu:
Poniedziałek - Piątek 7:30 - 15:30
Urząd Miejski
w Zdzieszowicach
Zakole Odry w Zdzieszowicach Bike Maraton Gmina Zdzieszowice Raj dla wędkarzy Zachód słońca

Zgrupowanie szkoleniowe ASW

W dniach 15-17 czerwca b.r. Akademia Sztuk Walki Tarnów Opolski - Zdzieszowice zorganizowała wyjazd dla dzieci pod nazwą: ASW KIDS - 75. Zgrupowanie Szkoleniowe Karate. Mogły w nim uczestniczyć wyłącznie dzieci, które nie ukończyły 12. roku życia. Łącznie w Schronisku na Górze Św. Anny bawiło się 31 karateka. Program, obejmujący wiele atrakcji przygotował sensei Paweł Papoń, a w jego realizacji pomagali mu senpai: Martyna Diak i Jakub Mytych.
Tym razem zgrupowanie, które zorganizowała Akademia Sztuk Walki Tarnów Opolski - Zdzieszowice, było przeznaczone wyłącznie dla dzieci urodzonych w roku 2006 i młodszych. Wszystko za sprawą rozpoczynającego się już w najbliższy piątek, 22. Czerwca b.r. III. ASW FightCamp'u. Dzieci przyjechały do Schroniska Młodzieżowego na Górze Św. Anny ok. godz.: 18.00 w piątek. Zostały zakwaterowane, chwilę później przyszedł czas na kolację i wieczór filmowy z Angry Birds.

Sobotni poranek rozpoczęliśmy śniadaniem, po którym dziewczęta trenowały z senpai Martyną Diak, a chłopcy startowali w Turnieju Piłkarskim Drużyn 3-osobowych, który sędziował senpai Jakub Mytych. Następnie grupy się zmieniły - dziewczyny pobiegły na boisko, a chłopcy mięli trening karate. Rywalizacja naszych piłkarzy była bardzo zacięta, a oto wyniki:
Piłka Nożna Chłopcy:
1 m. - BARCELONA
(Piotr Loster, Michał Loster, Dawid Kania)
2 m. - ZAWODOWCY
(Karol Baran, Bartosz Jakusztowicz, Tymon Zimerman)
3 m. PIŁKARSKA
(Miłosz Papoń, Maksymilian Swaczyna, Miłosz Hamerla)
4 m. - PROKOKSY
(Łukasz Zyła, Błażej Krzysztoń, Paweł Szczepański)
Piłka Nożna Dziewczęta:
1 m. - ZIOMKI POZIOMKI
(Nadia Pierz, Patrycja Ostrowska, Daria Baran, Julia Mytych)
2 m. - KAKTUSY
(Alicja Falkiewicz, Natalia Krawców, Agata Sawicka)
3 m. DZIEWCZYNY RZĄDZĄ
(Hanna Richter, Maria Orian, Antonina Fert, Hanna Hamerla)
4 m. - DZIEWCZYNY Z PIŁKĄ
(Iga Krzysztoń, Melania Krzysztoń, Emilia Gembka)

Królami Strzelców zostali: Daria Baran i Piotr Loster. Zwycięskie drużyny otrzymały pamiątkowe dyplomy i nagrody rzeczowe. Po krótkim odpoczynku na dzieciaki czekała piesza wycieczka szlakami Góry Świętej Anny z przerwą na obiecane zabawy na Zjeżdżalni Grawitacyjnej AlpinCoaster oraz na Placu Zabaw. Warto nadmienić, że spacer to przeszło 10-kilometrowa przeprawa.
Na obiad był rosół, ziemniaczki z filetem z kurczaka i surówka. Wyczekiwana siesta poobiednia i Olimpiada Drużyn Uczestnicy podzielili się na 5-osobowe ekipy i rywalizowali aż w 10 konkurencjach, po 5: drużynowo i indywidualnie. Organizator przygotował następujące dyscypliny: Wyścig Kangurów, Głodomor, Skok w bok, Mundial, Bobsleje, Bomba, Kurza Podróż, Wieża Eiffla, Chce Mi się Pić i Herkules. Było pełno śmiechu i zabawy, ale także fajna rywalizacja fair play. Wszyscy otrzymali pamiątkowe medale i piłki, trzy pierwsze drużyny dodatkowo Dyplomy Uczestnictwa, a zwycięzcy nagrody rzeczowe. Oto wyniki:
Olimpiada Drużyn 5-osobowych:
1 m. - DRUŻYNA 1.
(Daria Baran, Karol Baran, Natalia Krawców, Jaulia Mytych, Błażej Krzysztoń)
2 m. - DRUŻYNA 3.
(Piotr Loster, Agata Sawicka, Melania Krzysztoń, Iga Krzysztoń, Hanna Richter)
3 m. - DRUŻYNA 4.
(Patrycja Ostrowska, Nadia Pierz, Miłosz Hamerla, Bartosz Jakusztowicz, Tymon Zimerman)
4 m. - DRUŻYNA 2.
(Emilia Gembka, Alicja Falkiewicz, Łukasz Zyła, Miłosz Papoń, Maria Orian)
5 m. - DRUŻYNA 5.
(Dawid Kania, Antonina Fert, Paweł Szczepański, Michał Loster, Hanna Hamerla)

Przyszedł czas na ZUMBA KIDS. Profesjonalne zajęcia poprowadziła Instruktor Anna Kuśnierz-Pierz z Kędzierzyna Koźla, która porwała dzieciaki w fantastyczną ale też dość wymagającą zabawę. Było super. Po krótkiej przerwie czas na kolację i ognisko z pieczeniem kiełbasek, które nieco się przedłużyło i odwołano ostatni, wieczorny trening. Była muzyka i dużo uśmiechów na twarzach uczestników.
Ostatniego dnia po śniadaniu kolejne dwa treningi karate w grupach i Turniej Sumo dla chętnych. Wyników niestety nie pamiętamy. W każdym razie zabawa była przednia. Całość zorganizowano w Amfiteatrze, to też Rodzice mogli dopingować swoje pociechy.
Serdecznie dziękujemy wszystkim za zaufanie do ASW.
Kolejne Zgrupowanie zaplanowano na przełomie września i października 2018.

Tekst: ASW Tarnów Opolski-Zdzieszowice

WSZYSTKIE ZDJĘCIA:
http://www.karate-tarnowop.home.pl/index.php?option=com_ponygallery&Itemid=0&func=viewcategory&catid=246