Wersja dla słabowidzących
Powiększ czcionkę za pomocą skrótu klawiszowego CTRL +, a pomniejsz za pomocą CTRL -
Godziny pracy Urzędu:
Poniedziałek - Piątek 7:30 - 15:30
Urząd Miejski
w Zdzieszowicach
Zakole Odry w Zdzieszowicach Bike Maraton Gmina Zdzieszowice Raj dla wędkarzy Zachód słońca

100 pozdrowień na 100-lecie niepodległości

W obliczu zbliżającej się 100 Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości Szkoła Podstawowa Nr 1 w Zdzieszowicach bierze udział w ogólnopolskiej akcji „100 pozdrowień na 100-lecie Niepodległości".

Uczniowie będą mieli możliwość dokonania niewielkiego czynu, upamiętniającego wielkie poświęcenie milionów Polaków w drodze do odzyskania niepodległości. Jednocześnie stu szkołom w stu miastach Polski prześlą pozdrowienia z okazji tego święta, pokazując, że Polacy potrafią czcić święta narodowe w sposób niosący pozytywne przesłania. Propagować będą w ten sposób również swoją szkołę i miasto w całym kraju, bo pozdrowienia będą zawierały krótką notkę informującą o nadawcy, a widokówka będzie przedstawiała naszą miejscowość. Otrzymując kartki z pozdrowieniami uczniowie systematycznie będą je zamieszczali na dużej mapie konturowej Polski.

Akcja została uznana przez Biuro Programu „Niepodległa” prowadzonego przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za jedno z wydarzeń kulturalnych związanych z obchodami setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Serdecznie dziękujemy za wsparcie finansowe Radzie Rodziców oraz panu Arturowi Przywarze za pomoc w projekcie pocztówek.

Koordynatorem akcji jest pani Justyna Garbacz.