Wersja dla słabowidzących
Powiększ czcionkę za pomocą skrótu klawiszowego CTRL +, a pomniejsz za pomocą CTRL -
Godziny pracy Urzędu:
Poniedziałek - Piątek 7:30 - 15:30
Urząd Miejski
w Zdzieszowicach
Zakole Odry w Zdzieszowicach Bike Maraton Gmina Zdzieszowice Raj dla wędkarzy Zachód słońca

Związek Międzygminny „Czysty Region” rozpoczyna akcję „LIŚĆ”

Wychodząc naprzeciw potrzebom mieszkańców gminy Zdzieszowice, Związek Międzygminny „Czysty Region” umożliwia pozbycie się nadmiaru liści z posesji w ramach wpłacanej opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi.

W terminach 20 i 27 października oraz 3 i 10 listopada 2018 r. mieszkańcy gminy Zdzieszowice mogą pozbyć się maksymalnie pięciu worków liści (o pojemności do 120 l.) z jednej nieruchomości.

Akcja trwać będzie w godz. od godz. 11:00 do 16:00 na parkingu przy Stadionie Miejskim na ul. Rozwadzkiej w Zdzieszowicach.

Przypominamy, że odpady biodegradowalne z brązowych pojemników odbierane są przez Związek do końca listopada. Nadmiar odpadów zielonych można również dostarczyć do MPSZOK (Mobilnego Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych) organizowanego w terminach wskazanych w harmonogramie odbioru odpadów. Istnieje również możliwość odebrania nadmiaru odpadów zielonych sprzed posesji po zamówieniu usługi dodatkowej w biurze Związku.

Pamiętajmy, że najbardziej ekologicznym rozwiązaniem na nadmiar odpadów biodegradowalnych jest ich przydomowe kompostowanie. Kompost to doskonały nawóz dla naszych roślin (także doniczkowych), który poprawia strukturę gleby i jest cennym źródłem składników odżywczych.

Więcej informacji dowiedzą się Państwo w Biurze Informacji i Obsługi Mieszkańców, tel. 77 446 11 93 lub 77 446 11 97, .

akcja_lisc_projekt_Zdzieszowice.jpeg