Wersja dla słabowidzących
Powiększ czcionkę za pomocą skrótu klawiszowego CTRL +, a pomniejsz za pomocą CTRL -
Godziny pracy Urzędu:
Poniedziałek - Piątek 7:30 - 15:30
Urząd Miejski
w Zdzieszowicach
Zakole Odry w Zdzieszowicach Bike Maraton Gmina Zdzieszowice Raj dla wędkarzy Zachód słońca

Kiermasz Bożonarodzeniowy w Januszkowicach

Jak co roku w grudniu Szkoła Podstawowa w Januszkowicach zorganizowała kiermasz z okazji Świąt Bożego Narodzenia. Tym razem Rada Rodziców zdecydowała, żeby odbył się on na placu przed szkołą, w dniu 18.12.2018 roku.

Wybór miejsca oraz przygotowany asortyment świątecznych niespodzianek okazał się bardzo trafiony. Stoiska stanęły w pełnej krasie już w godzinach popołudniowych.

Sam kiermasz poprzedzony został jasełkami, które przedstawiły dzieci z klasy I i oddziału przedszkolnego przygotowane przez panią Celinę i panią Ilonę. Frekwencja dopisała, szkolna antresola wypełniła się po brzegi. Mali aktorzy wraz z panią Iloną, która zagrała w przedstawieniu rolę babci, swoim pięknym występem wprowadzili wszystkich obecnych w uroczysty nastrój.

A czym można było ucieszyć oko, no i oczywiście zakupić, na stoiskach? I w tym roku nie mogło zabraknąć pysznych świątecznych ciasteczek, z których januszkowickie gospodynie znane są od dawna w całej okolicy. Wśród ozdób, autorstwa rodziców i dzieci, znalazły się barwne wieńce, stroiki, bombki, mikołaje, drewniane choinki i wiele innych praktycznych drobiazgów, typu wizytówki, jako załącznik do prezentów.

Kiermasz uważamy za bardzo udany. Przyczynił się do integracji naszego środowiska, wniósł wiele radości w ten przedświąteczny czas. Radzie Rodziców dziękujemy za nadzwyczajne zaangażowanie w jego przygotowanie.

IMG-20181219-WA0006.jpeg