Wersja dla słabowidzących
Powiększ czcionkę za pomocą skrótu klawiszowego CTRL +, a pomniejsz za pomocą CTRL -
Godziny pracy Urzędu:
Poniedziałek - Piątek 7:30 - 15:30
Urząd Miejski
w Zdzieszowicach
Zakole Odry w Zdzieszowicach Bike Maraton Gmina Zdzieszowice Raj dla wędkarzy Zachód słońca

Noworoczne sukcesy Akademii Sztuk Walki

Alan Krawców i Jakub Mytych medalistami Mistrzostw Polski PFKS.
13. Stycznia (Niedziela) w Turku odbyły się Mistrzostwa Polski PFKS Karate Shinkyokushinkai, które zgromadziły przeszło 200 zawodników z niemal 50 klubów. Zawodnicy Akademii Sztuk Walki wywalczyli trzy brązowe medale! Sędzią Głównym był sensei Wojciech Radziewicz 4. Dan.
Podopieczni Prezesa ASW - sensei Pawła Paponia w składzie: Magdalena Józefowicz, Aleksandra Rutkowska, Szymon Zawada, Kacper Kaczmarczyk, Kacper Pawelec, Jakub Mytych i Alan Krawców, dzięki wsparciu Firmy MASA Sp. z o.o. z Kędzierzyna Koźla a także dwojgu Rodzicom, którzy chcieli zachować anonimowość, mogli wyjechać do Turka już dzień wcześniej. Warto tez zauważyć, ze startujący również ponieśli część wydatków.
Podziękowania za pomoc podczas turnieju kierujemy także do sensei Agaty Winiarskiej, która pomagała naszemu zawodnikowi podczas jednej z walk. Dla większości karateka z Akademii był to pierwszy start w formule shin i od razu na zawodach takiej rangi. Tym bardziej cieszy ich postawa! Bardzo dobrze walczyła Magdalena Józefowicz, która na początku swojego pojedynku uzyskała przewagę pół punktu (wazari), jednak nie zdołała utrzymać jej do końca. Szymon Zawada z każdym kolejnym startem zdobywa nowe doświadczenie i uzyskuje lepsze wyniki. Dla Jakuba Mytycha,  ucznia klasy ósmej PSP nr 1 w Zdzieszowicach, to pierwszy start po 2-miesięcznej kontuzji, do trenowania wrócił zaledwie trzy tygodnie temu - medal tym cenniejszy. Kierownikiem był sensei Zdzisław Kaliciak, opiekunem Pan Janusz Mytych a sędzią PFKS Paweł Papoń 2. Dan.

Miejsca Zawodników ASW:

3. miejsce - Krawców Alan (kumite młodzików -45 kg)

3. miejsce - Mytych Jakub (kumite kadetów -65 kg)

3. miejsce - Mytych Jakub (kata kadetów)

4. miejsce - Kaczmarczyk Kacper (kumite kadetów -70 kg)

Więcej na stronie Akademii.

Tekst: ASW Tarnów Opolski – Zdzieszowice