Wersja dla słabowidzących
Powiększ czcionkę za pomocą skrótu klawiszowego CTRL +, a pomniejsz za pomocą CTRL -
Godziny pracy Urzędu:
Poniedziałek - Piątek 7:30 - 15:30
Urząd Miejski
w Zdzieszowicach
Zakole Odry w Zdzieszowicach Bike Maraton Gmina Zdzieszowice Raj dla wędkarzy Zachód słońca

U nas Góra Grosza była najwyższa

Ale się działo ..., rodzice, dziękujemy Wam, że Wasze pociechy mają takie "SERDUCHA" wrażliwe, a uczniom gratulujemy pierwszego miejsca w Polsce.

U nas Góra Grosza była najwyższa

Uczniowie z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3 w Zdzieszowicach nieraz pokazali, że mają duże i gorące serca. Nie są obojętni na ludzką krzywdę, zawsze są gotowi nieść pomoc. Działają na rzecz wolontariatu. Są aktywni w wielu charytatywnych akcjach, bo wiedzą, że każdy gest, nawet najdrobniejszy, zmienia świat, czyjś świat...

Od wielu lat Trójka aktywnie włącza się w ogólnopolską akcję Góra Grosza, której celem jest zbieranie funduszy na pomoc dzieciom. Polega ona na zbiórce monet, tych nawet najdrobniejszych. Ta akcja pokazuje najmłodszym, jaka siła tkwi w skromnej, lecz zbiorowej pomocy. Jeśli wiele osób da nawet niewiele, można osiągnąć sukces, można zadziałać dla dobra potrzebujących. Akcję w szkole co roku koordynuje pani Urszula Oleksin.

18 stycznia w szkole odbyło się podsumowanie XVIII edycji akcji. Nasza góra grosza była najwyższa w całej Polsce. Z tej okazji miło nam było gościć panią burmistrz Sybilę Zimerman, dyrektora Towarzystwa Nasz Dom - panią Hannę Jednaszewską oraz przewodniczącą rady rodziców - panią Agnieszkę Wachowską. Pani Jednaszewska oficjalnie ogłosiła, że nasza szkoła usypała najwyższą górę grosza - uzbieraliśmy ponad 6 tysięcy zł.
Podziękowała całej społeczności uczniowskiej i na ręce pani dyrektor szkoły-Małgorzaty Ambroży wręczyła nagrodę. Następnie pani Burmistrz Sybila Zimerman skierowała słowa do uczniów: „Pękam z dumy! Jesteście najwspanialszymi dziećmi na świecie. Trzeci raz uzyskać I miejsce jest to wyczyn nie lada. Jesteście dla mnie taką małą orkiestrą świątecznej pomocy… Pomoc dzieciom to jest coś bardzo ważnego. Wy macie dobre serduszka i to właśnie robicie..”

Zespoły klasowe, które zebrały najwyższe kwoty otrzymały od rady rodziców bony, które mogą wykorzystać na swoje potrzeby.

Podczas piątkowej imprezy podsumowano także pracę wolontariuszy Trójki na rzecz WOŚP-u. Zebrano prawie 5 tysięcy zł. Dyrektor Szkoły, Małgorzata Ambroży, wręczyła 25 kwestującym uczniom podziękowania.

Wszystkie akcje charytatywne, w których biorą udział nasi uczniowie pokazują, że bliskie jest im przesłanie Wielkiego Polaka, Jana Pawła II: „Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi”.

Anna Kulig-Gabryś

Relacja TVP3 Opole

DSC_0006.jpeg