Wersja dla słabowidzących
Powiększ czcionkę za pomocą skrótu klawiszowego CTRL +, a pomniejsz za pomocą CTRL -
Godziny pracy Urzędu:
Poniedziałek - Piątek 7:30 - 15:30
Urząd Miejski
w Zdzieszowicach
Zakole Odry w Zdzieszowicach Bike Maraton Gmina Zdzieszowice Raj dla wędkarzy Zachód słońca

Kolejne sukcesy Akademii Sztuk Walki

W sobotę, 26. Stycznia 2019 roku w Rzeszowie odbyły się trwające niemal 14 godzin międzynarodowe zawody Carpathia Karate Cup. Turniej zgromadził prawie 900 zawodników z wielu krajów, m.in. Szwecji, Azerbejdżanu, Litwy, Ukrainy, Rosji, Węgier, Rumunii, itd. Akademie Sztuk Walki Tarnów Opolski - Zdzieszowice dumnie reprezentowali: Jakub Mytych, Natalia Krawców i Alan Krawców. Kierownikiem był Pan Janusz Mytych a sędziował sensei Paweł Papoń.

Ogromne gratulacje kierujemy Jakubowi Mytychowi, który wywalczył srebrny medal w konkurencji kumite kadetów U16 -65 kg! Mytych przegrał dopiero w finale, gdzie musiał uznać wyższość przeciwnika z Ukrainy. Natomiast w kata Kuba popełnił drobny błąd w tsukino kata - była to jednak pomyłka sensei Pawła, który blednie nauczył Kubę kombinacji, jaka jest wymagana w organizacji "shin".

Natalia Krawców w eliminacjach kata wykonywała pinian sono ichi. Zapomniała o kiai i mimo dobrej próby zakończyła swój start. W kumite po zaciętym pojedynku przegrała po niejednogłośnej decyzji sędziów. Alan Krawców w ogóle nie stawił się na macie do konkurencji kata. Przy kilkuset karateka startujących w kata, sześciu spikerach Alan nie usłyszał swojego nazwiska. Nie dotarł na tatami w ciągu wymaganych 60 sekund, ciągle się rozgrzewając. Niestety nie przeszedł dalej. Można uznać w jego przypadku, że był to jedynie "wypadek przy pracy", ponieważ Alan należy do grona zawodników, którzy zawsze wszystko kontrolują... W kumite młodzików U14 -45 kg (najliczniejsza kategoria) - aby dojść do półfinałów należało wygrać aż 5 walk, Krawców toczył wyrównany pojedynek mniej więcej do polowy walki, później tracił siły i sędziowie niejednogłośnie wskazali rywala.

Dziękujemy za sfinansowanie wyjazdu Sponsorowi Klubu Firmie  MASA Sp. z o.o. z Kędzierzyna Koźla i Panu Maciejowi Strzelczykowi. Dziękujemy także Rodzicom, którzy pragną zachować anonimowość.

Więcej na stronie Akademii.

Tekst: ASW Tarnów Opolski – Zdzieszowice