Wersja dla słabowidzących
Powiększ czcionkę za pomocą skrótu klawiszowego CTRL +, a pomniejsz za pomocą CTRL -
Godziny pracy Urzędu:
Poniedziałek - Piątek 7:30 - 15:30
Urząd Miejski
w Zdzieszowicach
Zakole Odry w Zdzieszowicach Bike Maraton Gmina Zdzieszowice Raj dla wędkarzy Zachód słońca

Kolarz Rospondka trzeci w zawodach wojewódzkich

Falmirowice pod Opolem od 35 lat jest miejscem zmagań kolarzy przełajowców, biorących udział w Ogólnopolskim Wyścigu w Kolarstwie Przełajowym i Mistrzostwach Województwa Opolskiego.

LUKS "Rospondek" Żyrowa posiada licencję Polskiego Związku Kolarskiego, przez to zawodnicy mogą startować w wyścigach kolarskich m. in z kalendarza międzynarodowego UCI (Międzynarodowa Unia Kolarstwa).

Żyrowski klub może pochwalić się dużym sukcesem bo Adrian Szpak – Orian stanął na podium i jest trzecim zawodnikiem na Opolszczyźnie w kategorii Junior Młodszy. Kolarz z "Rospondka" w okresie wiosenno-letnim jeździ pod okiem trenera Piotra Ruczki, natomiast w okresie przygotowawczym jesienno-zimowym trenuje na hali sportowej w Zdzieszowicach oraz na trenażerze i rolkach kolarskich w piwnicy PSP Żyrowa pod opieką instruktora Piotra Orian.

Okres jesienno-zimowy to w dużej mierze jazda wewnątrz pomieszczeń na specjalnym trenażerze zakupionym ze środków finansowych z projektu pn. "Poprawa warunków uprawiania sportu na terenie Gminy Zdzieszowice na 2018 rok" oraz rolkach kolarskich zakupionych dzięki wsparciu finansowemu firmy ArcelorMittalPoland.

Zdjęcia znajdziecie tutaj.

Dziękujemy i trenujemy dalej!

Tekst LUKS „Rospondek”