Wersja dla słabowidzących
Powiększ czcionkę za pomocą skrótu klawiszowego CTRL +, a pomniejsz za pomocą CTRL -
Godziny pracy Urzędu:
Poniedziałek - Piątek 7:30 - 15:30
Urząd Miejski
w Zdzieszowicach
Zakole Odry w Zdzieszowicach Bike Maraton Gmina Zdzieszowice Raj dla wędkarzy Zachód słońca

Program artystyczny dla ukochanych babć i dziadków

W środę 23 stycznia 2019 roku w Centrum Kultury i Edukacji w Januszkowicach dzieci ze szkoły podstawowej, pod kierunkiem swoich opiekunów, przygotowały piękny program artystyczny dla ukochanych babć i dziadków.

Jako że wciąż byliśmy jeszcze w okresie świętowania Bożego Narodzenia, całość występów miała tę, jakże miłą dla oka, oprawę.

Najmłodsze dzieci, klasa I wraz z przedszkolem, przedstawiły niezwykłe jasełka, które tym razem przybrały formę pantomimy. Każda klasa zaśpiewała dziadkom wybrane przez siebie kolędy i pastorałki.

Były także wiersze i piosenki, tańce oraz zabawne przedstawienie w gwarze śląskiej pt. „Nasza Ołma się łodchudzo”. Całość, a jakże, prowadziła babcia z dziadkiem, w których wcielili się uczniowie klasy VI.

Warto także wspomnieć, że wnuczęta okazały się poliglotami, mówiącymi nie tylko po polsku i w gwarze śląskiej, ale także po niemiecku i angielsku.

Dziadkowie mile spędzili czas rozweselani przez kochające ich wnuczęta, mogąc jednocześnie posilić się ciastem i kawą – darami rady Rodziców PSP w Januszkowicach. Wychodzili szczęśliwi i, jak twierdzili, występy dzieci na długo pozostaną w ich sercach i pamięci. Pomoże im w tym na pewno drewniane serduszko – pamiątkowy prezencik, symbol dziecięcej miłości i wdzięczności.

20190211_150624.jpeg