Wersja dla słabowidzących
Powiększ czcionkę za pomocą skrótu klawiszowego CTRL +, a pomniejsz za pomocą CTRL -
Godziny pracy Urzędu:
Poniedziałek - Piątek 7:30 - 15:30
Urząd Miejski
w Zdzieszowicach
Zakole Odry w Zdzieszowicach Bike Maraton Gmina Zdzieszowice Raj dla wędkarzy Zachód słońca

Kolejne medale Akademii Sztuk Walki

W dniu 17 marca w Wołowie odbywały się XXXIX Mistrzostwa Dolnego Śląska Karate Kyokushin. Turniej zgromadził przeszło 130 karateka z 22 klubów. Organizatorem był sensei Bogusław Bolanowski 4. Dan. Akademię Sztuk Walki Tarnów Opolski - Zdzieszowice reprezentowało pięcioro Zawodników, którzy wywalczyli 5 medali:

  • Mytych Jakub
  • Zawada Szymon
  • Jezierzańska Kinga
  • Rutkowska Aleksandra
  • Daria Baran

Wszyscy w swoich kategoriach KATA awansowali do tur finałowych a Jakub Mytych wywalczył brązowy medal (0.2 pkt do srebra)!

W walkach (kumite), jako pierwsza na tatami wyszła najmłodsza w kadrze Daria Baran, dla której była to pierwsza walka po długiej przerwie spowodowanej kontuzją. Daria była bardzo dzielna, jednak na punkty wygrała jej rywalka. Następnie walczyły kolejno dziewczyny: Rutkowska Aleksandra oraz Jezierzańska Kinga. Obie wywalczyły brązowe medale.

Kolejne walki toczyli nasi Juniorzy:  Jakub Mytych i Szymon Zawada, którzy także stawali na podium, kolejno Jakub wywalczył srebro, a Szymon brąz. Dla Mytycha to kolejny sprawdzian przed zbliżającymi się Mistrzostwami Europy, które odbędą się 29 czerwca 2019 roku w Pradze.
Opiekunami byli Panowie: Janusz Mytych i Paweł Papoń. Dziękujemy za wsparcie Miastu i Gminie Zdzieszowice, Gminie Tarnów Opolski, Sponsorowi Klubu - Firmie MASA z Kędzierzyna Koźla, oraz Rodzicom Zawodników.

Przed Wychowankami sensei Pawła Paponia kolejne zawody. Już w najbliższą sobotę, 23 marca w Malanowie będą reprezentować Opolszczyznę podczas Otwartych Mistrzostw Wielkopolski.

Natomiast już w poniedziałek, 18 marca w Zdzieszowicach odbędzie się Egzamin na wyższe stopnie, w którym weźmie udział 53 karateka. Egzaminatorem będzie Branch Chief WKO - sensei Wojciech Radziewicz 4. Dan (Champion Opole).
 
WSZYSTKIE MEDALE ZAWODNIKÓW ASW:
2. miejsce - Jakub Mytych
(kumite juniorów mł. +65kg)
- mimo, że ważył 61 kg !
 
3. miejsce - Kinga Jezierzańska
(kumite juniorek +60kg)
- mimo, że jest juniorką młodszą !
 
3. miejsce - Aleksandra Rutkowska
(kumite juniorek -60kg)
- mimo, że jest juniorką młodszą !
 
3. miejsce - Jakub Mytych
(kata juniorów mł.)
 
3. miejsce - Szymon Zawada
(kumite juniorów +75kg)

Więcej szczegółów oraz zdjęcia znajdziecie tutaj.

                Tekst: ASW Tarnów Opolski – Zdzieszowice