Wersja dla słabowidzących
Powiększ czcionkę za pomocą skrótu klawiszowego CTRL +, a pomniejsz za pomocą CTRL -
Godziny pracy Urzędu:
Poniedziałek - Piątek 7:30 - 15:30
Urząd Miejski
w Zdzieszowicach
Zakole Odry w Zdzieszowicach Bike Maraton Gmina Zdzieszowice Raj dla wędkarzy Zachód słońca

Międzypowiatowe Konfrontacje Teatralne

Grupa teatralna „Iskierki” z PSP w Januszkowicach po raz drugi stanęła na podium  w czasie Międzypowiatowych Konfrontacji Teatralnych, zajmując 1 miejsce (w tym roku  ex aequo z PSP 2).

Wystąpiliśmy w  kategorii klas IV-VI. W przedstawieniu uczestniczyło 16 dzieci (6 uczniów klasy IV, 7 uczniów klasy V, 3 uczniów klasy VI).

Tegoroczny spektakl nosi tytuł „Kara” i ma rozmach kosmiczny. Miejscem akcji jest szkoła, do której z wizytą przybywają niegrzeczni kosmici. Dotyczy spraw jak najbardziej ziemskich, a niezwykle ważnych, bliskich każdemu dziecku -  prawa do akceptacji w grupie rówieśniczej i dobrego samopoczucia w niej każdego dziecka oraz tego, jak cenna jest kultura słowa na co dzień, która nawet kosmitów jest w stanie zachwycić!!!

Dowcipna fabuła, okazała dekoracja i kostiumy, oprawa muzyczna z elementami układów tanecznych spodobała się jury a także widowni.

Jury miało trudny wybór. Zespoły teatralne, które wystąpiły w tegorocznych konfrontacjach były bardzo dobrze przygotowane. Stąd 2 pierwsze miejsca ex aequo dla szkoły w Januszkowicach i PSP 2.