Wersja dla słabowidzących
Powiększ czcionkę za pomocą skrótu klawiszowego CTRL +, a pomniejsz za pomocą CTRL -
Godziny pracy Urzędu:
Poniedziałek - Piątek 7:30 - 15:30
Urząd Miejski
w Zdzieszowicach
Zakole Odry w Zdzieszowicach Bike Maraton Gmina Zdzieszowice Raj dla wędkarzy Zachód słońca

Gminne zawody ochotniczych straży pożarnych 2019 - wyniki

W zawodach wzięło udział 13 drużyn – 1 drużyna młodzieżowa żeńska, 2 – męskie, 1 drużyna seniorek, 5 – seniorów i 4 – oldboys. Zawodnicy startowali w dwóch konkurencjach – biegu sztafetowym i bojówce. Sędzią głównym zawodów był bryg. Piotr Dudek z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Krapkowicach, natomiast skład sędziowski uzupełniali zaprzyjaźnieni strażacy ochotnicy z gminy Strzeleczki.

Na zawody przybyli również zaproszeni goście – m.in. Komendant Zakładowej Straży Pożarnej ArcelorMittal S.A. - Oddział w Zdzieszowicach Pan Wiesław Naworol, Zastępca Burmistrza Zdzieszowic, a zarazem Wiceprezes Zarządu Oddziału Miejsko – Gminnego ZOSP RP w Zdzieszowicach Pan Artur Gasz, Przewodniczący Rady Miejskiej w Zdzieszowicach Pan Edward Paciorek, Dyrektor Miejsko – Gminnego Ośrodka Kultury Sportu i Rekreacji w Zdzieszowicach Pan Edward Szymainda oraz członkowie Zarządu Oddziału Miejsko – Gminnego Związku OSP RP w Zdzieszowicach.

Zabezpieczeniem medycznym na zawodach zajmował się ratownik medyczny z jednej z jednostek OSP z terenu naszej gminy, który przybył na stadion na dwukołowym ambulansie.

Kolejny raz zawodnicy z drużyn z OSP Jasiona zajęli najwyższe lokaty w swoich kategoriach wiekowych, jednak w grupie seniorów drużyna z OSP Rozwadza, która zajęła II miejsce, przegrała ze strażakami z Jasionej o niespełna 2 punkty.

Zwycięzcy z poszczególnych kategorii wiekowych otrzymali puchary, poza tym wszystkie drużyny otrzymały dyplomy i bony na zakup sprzętu dla swoich jednostek. Nagrodę – czek w wysokości 1.000 zł na zakup sprzętu i wyposażenia dla uczestników zawodów przekazał również Marszałek Województwa Opolskiego.

A oto klasyfikacja końcowa:

- kat. młodzieżowa żeńska:
1. OSP Żyrowa

- kat. młodzieżowa męska:
1. OSP Rozwadza
2. OSP Żyrowa

- kat. seniorek:
1. OSP Żyrowa

- kat. seniorów:
1. OSP Jasiona
2. OSP Rozwadza
3. OSP Krępna
4. OSP Januszkowice
5. OSP Żyrowa

- kat. oldboys:
1. OSP Jasiona
2. OSP Januszkowice
3. OSP Krępna
4. OSP Rozwadza.

Poniżej krótka fotorelacja z zawodów.