Wersja dla słabowidzących
Powiększ czcionkę za pomocą skrótu klawiszowego CTRL +, a pomniejsz za pomocą CTRL -
Godziny pracy Urzędu:
Poniedziałek - Piątek 7:30 - 15:30
Urząd Miejski
w Zdzieszowicach
Zakole Odry w Zdzieszowicach Bike Maraton Gmina Zdzieszowice Raj dla wędkarzy Zachód słońca

Gminny Dzień Seniora

W dniu 02.10.2019 r. po raz kolejny odbyły się obchody Gminnego Dnia Seniora pod honorowym patronatem Pani Burmistrz - Sybili Zimerman. Uroczystość została zorganizowana przez Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Zdzieszowicach przy współpracy z Miejską i Gminną Biblioteką Publiczną w Zdzieszowicach, Miejsko-Gminnym Ośrodkiem Kultury Sportu i Rekreacji w Zdzieszowicach, Gminną Radą Seniorów i Stowarzyszeniem "Osiedlok". Ten dzień był inauguracją "Miesiąca Seniora", który w Gminie Zdzieszowice będzie trwać od 2 października do 5 listopada 2019 roku.

Po uroczystej mszy św. w intencji Seniorów w kościele Parafialnym p/w św. Antoniego, zaproszono wszystkich gości do obejrzenia przygotowanego programu w Sali Widowiskowo-Kinowej oraz na słodki poczęstunek ufundowany przez wolontariuszy ArcelorMittal Poland. Przejście Seniorów przez miasto uświetniła Zakładowa Orkiestra Dęta ArcellorMittal Poland.

Stokrotka.jpeg Jarzębinka.jpeg Przemarsz 2.jpeg

Pierwszym gościem była Pani Joanna Wojewódzka – doktor nauk medycznych, która podzieliła się swoim doświadczeniem zawodowym, w zakresie hirudoterapii. Następnym gościem był Zespół „Wesoła ferajna Berniego” który na polskich scenach występuje od 15 lat. Zespół ma za sobą koncerty od Lidzbarka do Bogatyni od Szczecina do Rzeszowa od Gdyni do Nowego Targu. Od dwóch lat Ferajna Berniego tworzy program „Pejzaż śląski”. Zaprezentowany program był wspaniałą pełna humoru, a zarazem wzruszająca podróżą po zanikającej kulturze śląskiej.

Sala.jpeg Wesoła ferajna Berniego.jpeg

Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Zdzieszowicach pragnie gorąco podziękować wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowanie uroczystości, zarówno współorganizatorom jak i artystom, dzięki którym ten dzień stał się wyjątkowy.

Zachęcamy wszystkich seniorów do korzystania z poniższych propozycji.

harmonogram-dni-seniora-2019.jpeg