Wersja dla słabowidzących
Powiększ czcionkę za pomocą skrótu klawiszowego CTRL +, a pomniejsz za pomocą CTRL -
Godziny pracy Urzędu:
Poniedziałek - Piątek 7:30 - 15:30
Urząd Miejski
w Zdzieszowicach
Zakole Odry w Zdzieszowicach Bike Maraton Gmina Zdzieszowice Raj dla wędkarzy Zachód słońca

Brąz Jakuba Mytycha na pucharze polski

W sobotę, 14 grudnia 2019 roku we Włocławku odbył się XVI. Puchar Polski Karate Kyokushin. Impreza niezwykle mocno obsadzona, o czym świadczyć niespotykane na innych zawodach uczestnictwo aż 113 klubów z wielu organizacji. Do turnieju, organizowanego przez shihan Jana Mazurkiewicza zgłoszono prawie 600 karateka. Akademię Sztuk Walki Tarnów Opolski - Zdzieszowice reprezentowało dwoje Zawodnikow: Aleksandra Rutkowska i Jakub Mytych (oboje to Juniorzy Młodsi).

Kuba Mytych w konkurencji KATA zajął ostatecznie 13. miejsce, a do ścisłego finału zabrakło mu zaledwie 0.2 pkt (startowało 28 zawodników). Natomiast w KUMITE (walki), Mytych wygrywał wszystkie walki przed czasem. Dopiero w półfinale, po zaciętym pojedynku musiał uznać wyższość rywala z Radzymina, który okazał się zwycięzcą całej kategorii. Brązowy medal wędruje do Zawodnika ASW Tarnów Opolski - Zdzieszowice - Jakuba Mytycha.

Ola Rutkowska w KATA uplasowała się w trzeciej dziesiątce. W KUMITE "otarła" się o medal". Spośród 22 zawodniczek w swojej kategorii Rutkowska awansowała do najlepszej ósemki. Bezpośrednia walka o strefę medalowa nie poszła jednak po myśli Oli, która ostatecznie zajęła miejsce 5-8.

Ogromne ukłony nalezą się Kierownikowi ASW - Panu Januszowi Mytychowi, który ponownie poświecił cały weekend, aby młodzi sportowcy mogli zaprezentować swoje siły na macie. Dziękujemy

Dziękujemy Partnerom Klubu:

  • Miasto i Gmina Zdzieszowice
  • Gmina Tarnów Opolski
  • Powiat krapkowicki
  • Starostwo Powiatowe w Opolu

Na tym  kończymy starty w 2019 roku. Niebawem podsumujemy dokonania naszych wychowanków na matach w tym roku. Dziękuje, Paweł Papoń 3. Dan - Prezes Zarządu ASW.

Więcej szczegółów oraz zdjęcia znajdziecie tutaj.
Tekst: ASW Tarnów Opolski – Zdzieszowice