Wersja dla słabowidzących
Powiększ czcionkę za pomocą skrótu klawiszowego CTRL +, a pomniejsz za pomocą CTRL -
Godziny pracy Urzędu:
Poniedziałek - Piątek 7:30 - 15:30
Urząd Miejski
w Zdzieszowicach
Zakole Odry w Zdzieszowicach Bike Maraton Gmina Zdzieszowice Raj dla wędkarzy Zachód słońca

Mikołaj też jest „IT”

Do młodzieży PSP w Żyrowej zawitał spóźniony Mikołaj z nietypowym prezentem.

Dzięki Wiesławowi Satorze, Radzie Rodziców i Sponsorom:

  • Nocoń Alicja (Żyrowa)
  • CLIMA SOLUTIONS SC (Kędzierzyn-Koźle)
  • Przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjnych Eko-Bud-Instal S.A. (Długomiłowice)
  • ŚLĄSKIE KRUSZYWA NATURALNE Sp. z o.o. przedstawiciel BORNIT – Werk Aschenborn GmbH (Krapkowice)

młodzież otrzymała do dyspozycji pomoc dydaktyczną w postaci zestawu robota Lego Mindstorms EV3, który będzie wykorzystywany na zajęciach z robotyki w ramach innowacji pedagogicznej: „Robotyka jako konstruowanie i programowanie robotów Lego Mindstorms. Programowanie obiektowe” opracowanej i realizowanej przez p. Zbigniewa Manowitę.

Od września, w ramach tej innowacji uczniowie poznają podstawy konstrukcji maszyn oraz techniki programowania. Myślą przewodnią projektu jest dążenie nauczyciela do stymulowania aktywności poznawczej i twórczej uczniów. Chodzi bowiem nie tylko o samo pobudzenie zainteresowań, lecz również o właściwe ukierunkowanie ciekawości poznawczej uczniów. Pozwolić "ożywiać" zbudowane konstrukcje. Kładziony jest nacisk na rozwijanie umiejętności logicznego myślenia, intuicji, wyobraźni, rozumowania i wnioskowania. Jest to doskonały start do dorosłego programowania, jak również rozwijania pojmowania otaczającego nas świata.

Dzięki „Mikołajowi” w swoich projektach młodzież może wykorzystywać własnego robota i kontynuować swoje zmagania jako konstruktorzy i programiści, także w rywalizacji z młodzieżą z innych szkół z Opolszczyzny w ramach Wojewódzkiego Konkursu Opolskiej Ligi Robotów. Jak również z optymizmem oczekiwać na kolejne zestawy robotów, których zakup planuje p. Dyrektor Jolanta Bella w przyszłym roku kalendarzowym.
Aby zdążyć z drugim robotem na start Opolskiej Ligi Robotów, młodzież spotkała się w czasie wolnym dzięki staraniom Rady Rodziców i za aprobatą Rodziców w pomieszczeniach „LUKS ROSPONDEK” celem wypracowania konstrukcji robota na zawody.

Przewodniczący RR – Janusz Sojka