Wersja dla słabowidzących
Powiększ czcionkę za pomocą skrótu klawiszowego CTRL +, a pomniejsz za pomocą CTRL -
Godziny pracy Urzędu:
Poniedziałek - Piątek 7:30 - 15:30
Urząd Miejski
w Zdzieszowicach
Zakole Odry w Zdzieszowicach Bike Maraton Gmina Zdzieszowice Raj dla wędkarzy Zachód słońca

Debiut młodych konstruktorów z Publicznej Szkoły Podstawowej w Żyrowej

Konstruktorzy i programiści z PSP Żyrowa zadebiutowali w Opolskiej Lidze Robotów. Skonstruowany przez nich robot jako jeden z nielicznych dwukrotnie pokonał labirynt, przygotowany przez organizatorów - Regionalny Zespół Placówek Wsparcia Edukacji w Opolu – w Wojewódzkim Konkursie Opolskiej Ligi Robotów.

Tym razem to tylko czas przejazdów zdecydował, że konstruktorzy z PSP Żyrowa sklasyfikowani zostali poza pierwszą trójką. Do pełnego sukcesu zabrakło sekund, ale młodzież nabyła doświadczenia, które jest tym cenniejsze, że 5 lutego 2020r. to termin następnych zmagań w Opolskiej Lidze Robotów najlepszych konstruktorów i programistów Opolszczyzny.

Zmagania z najlepszymi - rywalizacja, emocje, doświadczenie, które zdobyła młodzież z PSP Żyrowa było możliwe dzięki Radzie Rodziców i Sponsorom. To dzięki nim, a w szczególności osobistemu zaangażowaniu Przewodniczącego Rady Rodziców p. Janusza Sojki, młodzież ze szkoły w Żyrowej wzbogaciła się o środki dydaktyczne – zestaw robota Mindstorms EV3 , który jest nowoczesnym materiałem dydaktycznym, dzięki któremu nauka jest zabawą, a zabawa nauką.

Tym samym uczniowie mogą praktycznie doskonalić umiejętności i wiedzę, w zakresie konstruowania i programowania, a także w rywalizować z najlepszymi z Opolszczyzny w ramach Wojewódzkiego Konkursu Opolskiej Ligi Robotów.

Podziękowania też dla Dyrektor PSP Żyrowa p. Jolanty Belli, to dzięki jej zaangażowaniu i staraniom w załatwieniu środka transportu – autobusu, młodzież bezpiecznie i komfortowo mogła dotrzeć na konkurs i wrócić.

Zbigniew Manowita

20191217_125250.jpeg 20191217_123852.jpeg 20191217_113935.jpeg