Wersja dla słabowidzących
Powiększ czcionkę za pomocą skrótu klawiszowego CTRL +, a pomniejsz za pomocą CTRL -
Godziny pracy Urzędu:
Poniedziałek - Piątek 7:30 - 15:30
Urząd Miejski
w Zdzieszowicach
Zakole Odry w Zdzieszowicach Bike Maraton Gmina Zdzieszowice Raj dla wędkarzy Zachód słońca

83. Mistrzostwa Polski w kolarstwie przełajowym na 2020 rok. Poczwórny debiut

Szczekociny w tym roku gościły najlepszych zawodników kolarstwa przełajowego w Polsce. To wielkie wydarzenie jakie miało miejsce 11-12 stycznia 2020 roku ściągnęło na Śląsk około 500 kolarzy przełajowców z 48 klubów naszego kraju.

Organizatorami mistrzostw był MGLKA "Olimpijczyk" oraz MGOKiS Szczekociny.

LUKS "Rospondek" Żyrowa posiada licencję Polskiego Związku Kolarskiego, przez to nasi zawodnicy mogą startować w wyścigach kolarskich m.in. z kalendarza międzynarodowego UCI (Międzynarodowa Unia Kolarstwa).

Żyrowski klub reprezentowali: Maria Orian, która po raz pierwszy wystartowała w kategorii Żak i od razu w Mistrzostwach Polski, gdzie na starcie stanęły 43 dziewczęta. Adrian Orian – Junior Młodszy startował w najliczniejszej grupie, ponieważ chłopaków było 80. Anna Orian dojechała do mety jako siódma zawodniczka, natomiast Piotr Orian po dość poważnej awarii roweru nie ukończył swojego wyścigu.

Mistrzostwa odbywały się w dwa dni, gdzie pierwszy dzień okazał się prawdziwą walką z żywiołami tj. niemal non stop padającym deszczem oraz bardzo mocno rozjeżdżoną i trudną trasą z przeszkodami.

Sekcja kolarska w tym roku się rozrasta, ponieważ dochodzą młodzi zawodnicy i co najważniejsze, zawodniczki. Aktualnie zarejestrowanych i uczestniczących w stałych zajęciach-treningach jest 12 dzieciaków (sześć dziewczynek i sześciu chłopców).

Kolarze z "Rospondka" w okresie wiosenno-letnim mają doskonałe warunki do treningu i tylko chęci do systematycznych wyjazdów w teren, mogą doprowadzić do progresu i w przyszłości do osiągnięcia lepszych wyników.

Okres jesienno-zimowy to jazda wewnątrz pomieszczeń na specjalnym trenażerze i rowerze zakupionym ze środków finansowych z projektu pn. "Poprawa warunków uprawiania sportu na terenie Gminy Zdzieszowice" oraz rolkach kolarskich i roweru zakupionych dzięki wsparciu finansowemu firmy ArcelorMittal Poland.

Zachęcamy do jazdy rowerem tym bardziej, że zima nas trochę oszczędza i przy odpowiednim ubraniu technicznym można bez przeszkód wykonać plan treningowy, nie zapominając o elementach odblaskowych tak, aby być widocznym na drogach i ścieżkach.

IMG_8384.jpeg IMG_8392.jpeg