Wersja dla słabowidzących
Powiększ czcionkę za pomocą skrótu klawiszowego CTRL +, a pomniejsz za pomocą CTRL -
Godziny pracy Urzędu:
Poniedziałek - Piątek 7:30 - 15:30
Urząd Miejski
w Zdzieszowicach
Zakole Odry w Zdzieszowicach Bike Maraton Gmina Zdzieszowice Raj dla wędkarzy Zachód słońca

Kuba Mytych z kolejnym sukcesem!

Kuba Mytych zajął drugie miejsce na Międzynarodowym Turnieju International Competition Tournament "Carpathia Cup 2020".

Jakub Mytych to  uczeń pierwszej klasy II. Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Kędzierzynie Koźlu.

Zawodnik i wychowanek Akademii Sztuk Walki Tarnów Opolski - Zdzieszowice "Papoń Team", na treningi uczęszcza wspólnie z młodszą siostrą Julią, która do ASW dołączyła na stale kilka miesięcy temu, natomiast oboje od lat jeżdżą z klubem na obozy letnie.

Kuba to karateka, który od wielu lat startuje po kilkanaście razy w ciągu każdego roku i niemal ze wszystkich zawodów przywozi trofea. Nie inaczej było także podczas trwającego weekendu w Rzeszowie.

Mytych walczył pierwszy raz w 2020 roku i po raz pierwszy w nowej kategorii (U16 boys - 70 kg). Większość swoich pojedynków kończył przed czasem, zdobywając "ippon" (jap. pełny punkt - niezdolność przeciwnika do walki). Dopiero w finale musiał uznać wygraną przez wskazanie sędziów, kolegi z Litwy.

Takie pojedynki to także ryzyko kontuzji. Kuba w związku z niegroźnym urazem stopy wycofał się w niedzielnego startu w konkurencji KATA.

Carpathia Cup 2020 zgromadziło rekordową liczbę niemal 850 karateków z 9 państw.: Białoruś, Dania, Węgry, Izrael, Pakistan, Litwa, Polska, Szwecja i Ukraina.

Organizatorem był sensei Janusz Wiśniewski z Rzeszowskiego Klubu SYSTEM, zawody rozgrywane są przez dwa dni na Hali Podpromie.

Warto zauważyć, ze oprócz codziennych obowiązków szkolnych, kilku treningów w tygodniu i wielu innych rzeczy, które Kubie wypełniają niemal każda godzinę w ciągu dnia, start w zawodach to często cały weekend, tak jak w tym przypadku: wyjazd w piąek po szkole, dwa dni startów, powrót w niedziele w nocy, a od poniedziałku znów treningi i szkoła - i tak kilkanaście razy w ciągu roku. No cóż - życie sportowca nie jest proste. Kubę wiernie wspiera jego tata - Janusz, który jeździ na każde zawody, często pełniąc rolę Kierownika Klubu.

Kolejny start:
Memorial of  "Silent Unseen" - Kumite Open Tournament
International Kumite Tournament in Wojnicz, 15.02.2020

WIĘCEJ INFORMACJI